همانطور که می دانید پوست صورت، تأثیر زیادی بر روی زیبایی و جوانی انسان‌ ها دارد. امروزه به دلیل وجود استرس و برنامه کاری شلوغ، پوست افراد اغلب بی ‌روح و کدر نمایان می‌ شود. اگر به پوست خود اهمیت می دهید و نمی خواهید تا دچار جوش، جای جوش، چین و چروک و خطوط ظریف شوید؛ باید به پوست خود رسیدگی کنید. از جمله کار هایی که جهت افزایش سلامت پوست می توان انجام داد، استفاده از ماسک های صورت می باشد. ماسک صورت خانگی با مواد اولیه طبیعی و سالم تولید شده و می توانند با مشکلات پوستی زیادی مبارزه کننده. در این مقاله ما، به معرفی ماسک های صورت خانگی جهت داشتن پوستی درخشان، صاف و زیبا خواهیم پرداخت.

استفاده از ماسک صورت خانگی:

از جمله کار هایی که می ‌توان برای مراقبت از پوست انجام داد؛ استفاده از ماسک صورت می باشد. ماسک های خانگی باعث برطرف کردن مشکلات پوستی شده؛ علاوه بر آن، دارای ماده ‌های شیمیایی نبوده و به راحتی آماده خواهد شد. این ماسک ها باعث ایجاد پوستی صاف و روشن می شوند. تمامی ماسک های صورت در این مقاله مناسب برای پوست های خشک و چرب می باشد.

فواید استفاده از ماسک صورت خانگی:

  • اول، تهیه ی آسان.
  • دوم، تهیه از مواد طبیعی.
  • سوم، درخشنده و شفاف شدن پوست.
  • چهارم، جهت مرطوب کردن و تغذیه کردن پوست.

اول، ماسک صورت خانگی؛ همراه با چریش، عسل و زرد چوبه:

این ماسک، از بهترین و مناسب ترین روتین های مراقبتی محسوب می شود. از ترکیب های مناسب برای پوست، چریش، عسل و زردچوبه می باشد. این ماسک دارای خواص متنوعی است. از جمله: ضد باکتریایی، ضد التهابی و مبارزه ‌کننده با جوش. این ماسک می تواند به مبارزه با خارش پوست نیز بپردازد. اگر پوست شما التهاب دارد، می‌ توانید از این ماسک جهت درمان آن، به کار ببرید. این ماسک مشکلات پوستی را بدون تحریک درمان می کند.

برای تهیه ی این ماسک به برگ ‌های چریش، عسل و پودر زرد چوبه نیازمندید.

طرز تهیه ی ماسک خانگی:

دو قاشق غذا خوری عسل همراه با یک قاشق غذاخوری پودر زرد چوبه و پنج قاشق غذا خوری برگ چریش ترکیب کرده تا به صورت یک مخلوط یک دست درآید. برای تهیه ی این ماسک می توانید به جای استفاده از برگ چریش،  از پودر برگ چریش نیز استفاده کنید. در این مرحله باید چهار قاشق غذاخوری آب گرم را به ترکیب افزوده و هم بزنید. خمیر را به مدت ۱۰ دقیقه بر روی صورت خود گذاشته و درنهایت صورت را با آب بشویید.

از این ماسک هر چند بار در هفته باید استفاده کرد؟

برای گرفتن نتیجه ی بهتر، می‌ توانید به صورت روزانه از آن استفاده کنید. اگر دارای پوست چربی هستید، انتخاب این ترکیب به صورت ماسک، بهترین انتخاب بوده؛ چرا که با باکتری ‌ها و آکنه‌ مبارزه خواهد کرد.

ماسک صورت

فواید ماسک چریش، عسل و زرد چوبه:

این ماسک، با کمک به یکنواخت کردن بافت پوست با راش یا بثورات پوستی نیز مبارزه خواهد کرد. عسل مورد استفاده در این مخلوط، پوست را مرطوب خواهد کرد. ماسک صورت خانگی چریش، عسل و زرد چوبه، باعث از بین بردن عفونت قارچی یا باکتریایی خواهد شد. همچنین ممکن است در متوقف کردن خارش نیز به شما کمک کند.

دوم، ماسک صورت خانگی همراه با آب آلوئه ‌ورا، سیب‌ زمینی و آرد نخودچی:

این ترکیب برای پوست های خشک بسیار مناسب است. در صورتی که پوست صورت پر از جوش ‌های سرسفید و سرسیاه باشد، می‌توانید با بهره گیری از این ماسک، پوست به‌ صورت عمیق، پاکسازی شده و باعث کم شدن جوش‌ ها نیز می شود. آلوئه ‌ورا، باعث تغذیه و مطوب کردن منافذ و پوست می شود. سیب ‌زمینی نیز دارای اثرات سفید کننده است. آرد نخودچی نیز باعث پاکسازی عمیق پوست می گردد.

برای تهیه ی این ماسک، به آب آلوئه‌ ورا، سیب‌ زمینی و آرد نخودچی نیاز است.

طرز تهیه ی ماسک خانگی آب آلوئه ‌ورا، سیب‌ زمینی و آرد نخودچی:

برای تهیه ی این ماسک ابتدا باید نصف فنجان آب آلوئه ‌ورا را با چهار قاشق غذا خوری آرد نخودچی به همراه چهار قاشق غذا خوری آب سیب‌زمینی رنده شده ترکیب نمایید تا به صورت خمیری یک دست درآید. حال باید مقداری گلاب یا آب را به ترکیب بیفزایید و سپس به خوبی آن را به هم بزنید. ماسک آماده شده و می توانید آن را بر روی صورت خود به ۱۵ دقیقه قرار داده و در آخر صورت را با آب بشویید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

شما می‌ توانید از این ماسک یک بار در هفته استفاده کنید.

فواید ماسک آب آلوئه ‌ورا، سیب‌ زمینی و آرد نخودچی:

اگر دارای پوستی مختلط و یا خشک هستید، این ماسک یکی از بهترین انتخاب ها برای شماست. این ماسک باعث مرطوب کردن پوست شما خواهد شد و درنتیجه باعث روشن کردن پوست خواهد شد.

سوم، ماسک صورتی خانگی با آرد نخودچی و زرد چوبه:

استفاده از این ماسک، باعث درخشان و شفاف کردن پوست خواهد شد؛ چرا که آرد نخودچی نوعی پاک‌ کننده‌ ی عالی بوده و منافذ و اپیدر‌م‌ را پاکسازی خواهد کرد

برای تهیه ی این ماسک خانگی، به مقداری آرد نخودچی همراه با زرد چوبه نیاز دارید.

طرز تهیه ی ماسک آرد نخودچی و زرد چوبه:

شما باید مقداری از آرد نخودچی و زرد چوبه را با یکدیگر مخلوط نمایید. سپس کمی آب و یا گلاب به مواد اضافه کرده و آن‌ را به هم بزنید. شما حتی می‌ توانید از شیر نیز استفاده نمایید. پس از گذشت این مرحله، ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی پوست گذاشته و در نهایت صورت را با آب بشویید. در آخر بهتر است تا از یک تونر و یا لوسیون استفاده نمایید.

از ماسک آرد نخودچی و زرد چوبه چند بار در هفته استفاده کنیم؟

از این ماسک می ‌توان سه بار در هفته استفاده کرد تا به نتایج مطلوب برسید.

فواید ماسک آرد نخودچی و زرد چوبه:

اگر دچار جوش و یا آکنه می باشید، انتخاب این ماسک برای شما بهترین گزینه می باشد. ماسک آرد نخودچی و زرد چوبه باعث کاهش مشکلات پوستی موجود بر روی پوست خواهد شد.

چهارم، ماسک صورت خانگی کشک، عسل و آب لیمو ترش:

این ماسک مناسب برای پوست چرب بوده و مشکلات پوستی مختلف را درمان خواهد کرد. ماسک کشک، عسل و آب لیمو ترش باعث روشن کردن پوست شده و تولید سبوم یا چربی را کم می کند.

برای تهیه ی این ماسک به کشک، آب لیمو ترش به همراه عسل نیازمندید.

ماسک صورت

طرز تهیه ی ماسک صورت خانگی کشک، عسل و آب لیمو ترش:

در یک کاسه، نصف فنجان کشک، دو قاشق غذا خوری آب لیمو ترش همراه با دو قاشق غذا خوری عسل را با یکدیگر ترکیب کرده و آن را بر روی صورت خود بگذارید. سپس به مدت ۱۵ دقیقه صبر کرده و صورت تان را با آب شست و شو دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

از این ماسک می توانید به صورات روزانه استفاده کنید تا نتیجه ی بهتری بگیرید.

فواید ماسک کشک، عسل و آب لیمو ترش:

لیموترش حاوی مقادیر زیادی ویتامین C و اسید سیتریک بوده که باعث روشن کردن پوست خواهد شد. عسل نیز دارای خواص ضد التهابی بوده و می تواند به تغذیه ی سطح پوست بپردازد. اگر به ‌صورت روزانه از ماسک کشک، عسل و آب لیمو ترش استفاده کنید، شاهد تغییرات زیادی خواهید بود. این ماسک باعث نرمی و سفید کردن پوست می شود.

پنجم، ماسک صورت خانگی با آرد گندم، آووکادو و عسل:

از این ماسک برای درمان خشکی پوست استفاده می کنند. اگر بافت پوست شما همگون نباشد، می‌ توانید از ماسک آرد گندم، آووکادو و عسل استفاده کنید تا به نتیجه ی مثبت یعنی یکنواخت کردن بافت پوست برسید. ماسک مذکور، پوست را نرم و مرطوب خواهد کرد و باعث پاکسازی عمیق پوست می شود. این ماسک می تواند باعث کاهش جوش و قرمزی پوست شود.

برای تهی ی این ماسک می توانید، آرد گندم، آووکادو و عسل را با یکدیگر ترکیب کنید.

طرز تهیه ی ماسک آرد گندم، آووکادو و عسل:

ابتدا باید چهار قاشق غذا خوری آرد گندم، یک فنجان آووکادو را همراه با دو قاشق غذا خوری عسل ترکیب کرده و آن را به‌ طور کامل بر روی صورت خود بگذارید. به مدت ۱۵ دقیقه صبر کرده و سپس صورت خود را با آب شست و شو دهید.

چند بار در هفته می توان از این ماسک استفاده کرد؟

شما می‌ توانید دو بار در هفته و برای کاهش مشکلات پوستی از آن استفاده نمایید.

فواید ماسک آرد گندم، آووکادو و عسل:

استفاده از این ماسک، باعث درخشان، مرطوب، پاکسازی و تغذیه ی پوست خواهد شد. اگر دارای پوستی خشک هستید، پیشنهاد ما به شما، استفاده از این ماسک می باشد.

ششم، ماسک صورت خانگی مولتانی ‌میتی و عسل:

مولتانی ‌میتی می تواند بافت پوست را شفاف و لطیف ‌کند. این ماسک می تواند در برطرف کردن جوش های سرسیاه به کار رود. ماسک صورت مولتانی ‌میتی و عسل برای پوست های حساس بسیار فوق العاده می باشد.

برای تهیه ی این ماسک می توانید مولتانی ‌میتی را با عسل ترکیب کنید.

ماسک صورت خانگی

طرز تهیه ی ماسک مولتانی ‌میتی و عسل:

شما می توانید دو قاشق غذا خوری عسل را همراه با شش قاشق غذا خوری مولتانی ‌میتی ترکیب نمایید. ترکیب را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی پوست گذاشته و در نهایت صورت تان را با آب شست و شو دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

از ماسک مولتانی ‌میتی و عسل، می توان دو بار در هفته استفاده کرد تا به نتایج مطلوب رسید.

فواید ماسک مولتانی ‌میتی و عسل:

ماسک مولتانی ‌میتی و عسل می تواند پوست را به ‌شدت نرم کند. این ماسک می تواند سلول‌ های پوستی مرده را از بین ‌برده و درنتیجه پوست را روشن می‌ نماید. اگر دارای پوستی چرب بوده و جوش های سر سیاه شما را اذیت می کنند؛ پیشنهاد ما به شما، استفاده از ماسک مولتانی ‌میتی و عسل می باشد.

هفتم، ماسک صورت خانگی با پرتقال و عسل:

آماده کردن این ماسک، بسیار آسان و سریع است. اگر دارای پوستی خشک هستید، استفاده از ماسک پرتقال و عسل کمک زیادی به هیدراته شدن پوست شما خواهد شد.

برای تهیه ی این ماسک، به پوست پرتقال، عسل، پرتقال به همراه آب یا شیر نیاز خواهید داشت.

طرز تهیه ی ماسک پرتقال و عسل:

با ترکیب نصف فنجان پرتقال، دو قاشق غذا خوری پوست پرتقال و یا پودر پوست پرتقال همراه با یک قاشق غذا خوری عسل به مخلوطی خمیری شکل دست می یابید. حال باید به ترکیب به دست آمده مقداری آب و یا شیر اضافه کرده و آن را به هم بزنید. ماسک شما آماده شده است. در این مرحله باید ماسک پرتقال و عسل را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی صورت قرار داده و سپس با آب بشویید.

هر چند بار در هفته می توان از این ماسک استفاده کرد؟

از ماسک پرتقال و عسل می توان سه بار در هفته استفاده کرد تا پوستی درخشان و شفاف داشته باشید.

فواید ماسک پرتقال و عسل:

اگر دارای پوستی خشک و پوسته ‌پوسته شده هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از ماسک پرتقال و عسل می باشد. این ماسک می تواند به مرطوب، تغذیه و درخشان کردن پوست کمک نماید.

هشتم، ماسک صورت خانگی با خامه و گردو:

این ماسک به مرطوب کردن پوست خشک می پردازد. خامه ترکیبی مفید برای پوست به حساب می آید. علاوه بر این، ماسک خامه و گردو مانند یک مرطوب‌کننده ‌ی طبیعی عمل کرده و می تواند پوست را درخشان نماید.

برای تهیه ی این ماسک می توان از مقداری گردو به همراه خامه استفاده نمایید.

طرز تهیه ی ماسک صورت خامه و گردو:

ابتدا باید چهار تا پنج عدد گردو را در آب به مدت یک ساعت خیسانده و پس از گذشت این زمان، آن را پودر نمایید. پودر گردو را در کاسه ای ریخته و یک قاشق غذا خوری خامه به آن بیفزایید. سپس باید مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب نمایید. ترکیب آماده شده را بر روی صورت و گردن خود گذاشته و پوست را به ‌نرمی ماساژ دهید. این کار را به مدت پنج دقیقه ادامه دهید‌.حال به مدت ۲۰ دقیقه منتظر مانده و سپس صورت خود را با آب شست و شو دهید.

هر چند بار در هفته باید از این ماسک استفاده کرد؟

شما می‌ توانید از این ماسک به صورت یک روز در میان استفاده نمایید.

فواید ماسک خامه و گردو:

کسانی که دچار پوستی خشک هستند، بهترین انتخاب، ماسک خامه و گردو است. این ماسک می تواند باعث درخشنده شدن پوست شما گردد.

نهم، ماسک صورت خانگی با کره و عسل:

اگر به فکر داشتن پوستی نرم و لطیف هستید، با استفاده از کره و عسل به این مقصود دست خواهید یافت. این ترکیب، با داشتن خاصیت مرطوب‌کنندگی باعث رفع خشکی پوست خواهد شد.

برای تهیه ی این ماسک باید کره، عسل و آب لیمو ترش را بایکدیگر ترکیب نمایید.

طرز تهیه ی ماسک کره و عسل:

ابتدا باید یک قاشق غذا خوری کره‌ی نرم شده را همراه با یک قاشق چای ‌خوری عسل خام و یک چهارم قاشق چای ‌خوری آب لیمو ترش ترکیب نمایید. ترکیب را آنقدر به هم بزنید تا به یک ترکیب یک دست برسید. مخلوط را به صورت ماسک، به روی پوست خود گذاشته و به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید. سپس صورت را شست و خشک نمایید.

هر چند بار در هفته باید از این ماسک استفاده کرد؟

شما می تواتید از این ماسک به صورت روزانه استفاده نموده تا به نتیجه ی مطلوب دست یابید.

فواید ماسک کره و عسل:

اگر به دنبال پوستی نرم و روشن هستید، از این ماسک کمک بگیرید.

نهم، ماسک صورت خانگی نعناع، ریحان مقدس، روغن اسطوخودوس و عسل:

این ماسک مناسب کسانی بوده که اغلب وقت خود را در معرض نور خورشید هستند.

برای تهیه ی این ماسک باید روغن اسطوخودوس، برگ‌های نعناع، برگ ریحان مقدس همراه با عسل را ترکیب کرد.

طرز تهیه ی ماسک نعناع، ریحان مقدس، روغن اسطوخودوس و عسل:

ابتدا باید یک فنجان برگ نعناع، یک فنجان برگ ریحان مقدس، دو قطره روغن اسطوخودوس به همراه دو قاشق غذا خوری عسل را با یکدیگر ترکیب نمایید. ماسک به دست آمده را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی صورت بگذارید. اگر ترکیب مقداری آبکی شد، می توانید مقداری آرد نخودچی به آن افزوده تا به غلظت مناسبی دست یابید. حال باید صورت را با آب شسته و چند تکه یخ را درون یک پارچه گذاشته و آن را به مدت یک دقیقه بر روی صورت بگذارید.

در هفته چند بار باید این ماسک را استفاده کرد؟

شما می ‌توانید در هفته، به مدت سه بار از این ماسک استفاده نمایید.

فواید ماسک نعناع، ریحان مقدس، روغن اسطوخودوس و عسل:

این ماسک باعث:

  • اول، بستن منافذ باز شده ‌ی پوست.
  • دوم، از بین بردن سلول‌ های پوست مرده.
  • سوم، روشن کردن پوست.

یازدهم، ماسک صورت خانگی با عسل و موز:

از ماسک عسل و موز جهت مبارزه با افتادگی و پیر پوستی استفاده می کنند. همچنین باعث درمان خطوط ظریف بر روی پوست شده و سلول های پوستی را سفت می کند.

برای تهیه ی این ماسک به موز رسیده همراه با عسل نیازمندید.

طرز تهیه ی ماسک عسل و موز:

برای تهیه ی این ماسک، باید از موز رسیده استفاده نمایید. با مخلوط و هم زدن یک عدد موز، همراه با چهار قاشق غذا خوری عسل به مخلوطی دست خواهید یافت که می توانید آن را بر روی صورت تمیز مالیده و به مدت ۲۰ دقیقه منتظر بمانید. حال باید صورت را به‌آرامی ماساژ داده و در آخر صورت را با آب گرم شست و شو دهید. پس از پایان کار بهتر است از یک تونر و لوسیون استفاده نمایید.

از این ماسک چند بار در هفته باید استفاده کرد؟

شما می توانید به صورت یک روز در میان از این ترکیب استفاده کنید؛ چرا که به بهترین نتیجه دست یابید.

فواید ماسک عسل و موز:

ماسک موز و عسل باعث برطرف کردن پیری و افتادگی پوست خواهد شد.

ماسک صورت خانگی

دوازدهم، ماسک صورت خانگی با روغن نارگیل و موز:

روغن نارگیل دارای خواص مرطوب ‌کننده بوده که برای درمان خشکی و کدری پوست به ما کمک می کند.

برای تهیه ی این ماسک، روغن نارگیل را همراه با موز رسیده و روغن اسانسی دلخواه ترکیب نمایید.

طرز تهیه ی ماسک روغن نارگیل و موز:

شما می توانید دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل را همراه با نصف یک عدد موز له شده و روغن اسانسی دلخواه ترکیب نموده و به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید. در نهایت صورت را با آب سرد شست و شو دهید.

در هفته چند بار باید از ماسک روغن نارگیل و موز استفاده کرد؟

برای گرفتن نتایج مطلوب و کاهش خشکی پوست، بهتر است به صورت روزانه از این ماسک استفاده نمایید.

فواید ماسک روغن نارگیل و موز:

اگر دارای پوستی خشک و کدر می باشید؛ برای تغذیه‌‌ و درخشان کردن پوست بهتر است از این ماسک کمک بگیرید.

سیزدهم، ماسک صورت خانگی آووکادو و باترمیلک:

جهت درخشان کردن پوست از ماسک آووکادو و باترمیلک استفاده نمایید. ماسک آووکادو و باترمیلک، باعث درخشندگی پوست شده و جوش و مشکلات پوستی را از بین خواهد برد. به صورت منظم می توان از این ماسک استفاده کرد تا به لطافت و شفافیت برسید.

برای تهیه ی این ماسک، می توان از باترمیلک به همراه آووکادو استفاده نمود.

طرز تهیه ی ماسک صورت خانگی آووکادو و باترمیلک:

برای این ماسک، به یک عدد آووکادوی رسیده همراه با باترمیلک نیازمندید. مخلوط را بر روی صورت خود گذاشته و اجازه دهید به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه استراحت کند. سپس صورت خود را بشویید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

شما می ‌توانید روزانه از این ترکیب شگفت اگیز استفاده کنید تا اثرات آن را مشاهده نمایید.

فواید ماسک آووکادو و باترمیلک:

این ماسک باعث درخشان و روشن‌ تر شدن رنگ پوست شده و به کاهش خطوط ظریف و چین‌ و چروک کمک زیادی می کند. همچنین باعث کاهش آسیب‌ پوست در اثر نور خورشید خواهد شد.

چهاردهم، ماسک صورت خانگی تخم ‌مرغ و عسل:

این ماسک باعث هیدراته شدن پوست شده و مناسب افرادی است ‌که از جای جوش رنج می‌ برند. این امر به دلیل وجود تخم ‌مرغ بوده که در رفع اسکار جوش اثر بخش خواهد بود. عسل نیز دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی بوده و به مرطوب و نرم شدن کمک می نماید.

مواد لازم برای تهیه ی ماسک تخم مرغ و عسل:

برای این ماسک نیاز به تخم ‌مرغ و عسل خواهید داشت.

طرز تهیه ی ماسک:

در یک کاسه یک عدد تخم‌ مرغ را با چنگال به هم زنید. به تخم‌ مرغ دو قاضق غذا خوری عسل بیفزایید و سپس مواد را به خوبی مخلوط نمایید. به کمک یک براش، ماسک را بر روی صورت گذاشته و ۱۵ دقیقه منتظر بمانید. حال باید صورت را با آب شست و شو دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

جهت روشن کردن پوست خود می توانید در هفته، سه بار از آن استفاده نمایید.

فواید ماسک تخم مرغ و عسل:

اگر از جای جوش و یا خطوط ظریف رنج می برید، این ماسک برای برطرف کردن مشکلات پوستی مفید خواهد بود.

پانزدهم، ماسک صورت خانگی عسل، روغن بادام و روغن جوجوبا:

این ماسک برای خشکی شدید پوست مناسب بوده، چرا که آن را به‌ شدت مرطوب می‌ نماید. از جمله خواص روغن جوجوبا و روغن بادام، هر دو مرطوب‌ کننده بوده و به هیدراته و تغذیه کردن پوست کمک می کند. همچنین به برطرف کردن سلول‌ های پوستی مرده نیز کمک می نماید.

مواد لازم برای تهیه ی ماسک عسل، روغن بادام و روغن جوجوبا:

برای این ماسک به عسل، روغن بادام به همراه روغن جوجوبا نیازمندید.

طرز تهیه ی این ماسک:

در یک ظرف مناسب، ۱۰ قطره روغن بادام، ۱۰ قطره روغن جوجوبا به همراه چهار قاشق غذا خوری عسل نیازمندید. به کمک یک براش آن را بر روی صورت خود گذاشته و به مدت دو دقیقه صبر کنید. سپس صورت خود را بشویید. بهتر است پس از شست و شو، صورت را با تونر و لوسیون مرطوب کنید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

شما می توانید روزانه از آن برای به دست آوردن پوستی صاف و روشن استفاده نمایید.

فواید ماسک عسل، روغن بادام و روغن جوجوبا:

این ماسک از بهترین ماسک‌ ها جهت رطوبت رسانی به پوست به شمار می رود.

فواید ماسک عسل

شانزدهم، ماسک صورت خانگی کدو حلوایی، روغن جوجوبا و عسل:

این ماسک مناسب افرادی است که دارای پوستی افتاده می باشند. این ماسک باعث برطرف شدن سلول ‌های پوستی مرده خواهد شد. کدو حلوایی دارای خواص ضد پیری، روغن جوجوبا و عسل نیز باعث مرطوب و تغذیه کردن پوست می شوند.

مواد لازم برای تهیه ی ماسک کدو حلوایی، روغن جوجوبا و عسل:

برای تهیه ی این ماسک به کدو حلوایی، عسل و روغن جوجوبا نیازمندید.

طرز تهیه ی این ماسک:

مقداری کدو حلوایی رسیده را له کنید. این مقدار باید برابر نصف فنجان باشد. حال باید دو قاشق غذا خوری عسل و ۱۰ قطره روغن جوجوبا را به کدو حلوایی افزوده و آن ها را با یکدیگر ترکیب نمایید. ماسک را بر روی صورت خود گذاشته و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه منتظر بمانید. درنتیجه صورت خود را با آب گرم شست و شو دهید. پس از استفاده از این ماسک، حتما از کرم مرطوب‌ کننده استفاده نمایید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

از این ماسک می توان سه بار در هفته استفاده کرد.

فواید ماسک کدو حلوایی، روغن جوجوبا و عسل:

این ماسک باعث کاهش پیری پوست و خطوط ظریف شده و می ‌توانید به از بین بردن کدری و تیرگی کمک کند.

هفدهم، ماسک صورت خانگی انگور، سیب و عسل:

همان طور که می دانید انگور و سیب دارای خواص آنتی ‌اکسیدانی بوده و ترکیب شان به عنوان ماسک، پوست را پاکسازی و درخشنده خواهد کرد.

مواد لازم برای تهیه ی ماسک انگور، سیب و عسل:

برای تهیه ی این ماسک، به گوشت انگور بدون هسته، گوشت سیب به همراه عسل نیازمندید.

طرز تهیه ی این ماسک:

در یک ظرف مناسب یک چهارم فنجان گوشت انگور، نصف فنجان سیب به همراه دو قاشق غذا خوری عسل را با یکدیگر ترکیب نمایید. آن را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی صورت خود گذاشته و در این زمان صورت را به‌آرامی ماساژ دهید. سپس صورت را شست و شو داده و از یک تونر و مرطوب ‌کننده استفاده نمایید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

شما می توانید به صورات روزانه از این ماسک استفاده نمایید.

فواید ماسک انگور، سیب و عسل:

باعث روشن و درخشان کردن پوست خواهد شد.

هجدهم، ماسک صورت خانگی با پودر چریش، شیر و جو دوسر:

اگر دارای راش و یا بثورات پوستی رنج می ‌برید، بهترین راه، استفاده از این ماسک است. این ماسک باعث مرطوب و تغذیه کردن پوست می گردد. همچنین باعث کاهش جای جوش، راش و قرمزی پوست می گردد.

نوزدهم، ماسک صورت خانگی با جو دوسر:

مواد لازم برای تهیه ی این ماسک:

برای تهیه ی این ماسک به پودر چریش، شیر و جو دو سر نیازمندید.

طرز تهیه ی ماسک جو دو سر:

شما به نصف فنجان جو دوسر نیازمندید. جو را در آب خیس کرده و چهار قاشق غذا خوری پودر چریش همراه با چهار قاشق غذا خوری شیر مخلوط کنید. آب جو را دور ریخته و آن را به مواد بیفزایید، سپس مواد را به هم بزنید. ماسک را بر روی صورت خود قرار داده و اجازه دهید ماسک به مدت ۱۵ دقیقه استراحت کند. سپس صورت خود را با آب گرم شست و شو دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

اگر مشکل قرمزی یا بثورات پوستی دارید، می توانید یک روز در میان از این ماسک استفاده نمایید.

فواید ماسک جو دو سر:

استفاده از این ماسک، به بثورات پوستی کمک کرده و باعث درخشان و لطیف کردن پوست خواهد شد. همچنین در سفید کردن پوست مفید واقع می گردد.

ماسک صورت خانگی با جو دوس

نوزدهم، ماسک صورت خانگی با جو دوسر، تخم‌ مرغ همراه با عسل:

این ماسک باعث بهبود التهاب پوست شده؛ چرا که جو دو سر باعث پاکسازی عمیق پوست می شود. عسل همراه با تخم ‌مرغ، به مبارزه با باکتری ‌ها می پردازد. عسل نیز باعث تغذیه ی پوست می شود.

مواد لازم برای تهیه ی این ماسک:

برای تهیه ی این ماسک به تخم ‌مرغ، جو دو سر همراه با عسل نیازمندید.

طرز تهیه ی این ماسک:

در یک کاسه ی مناسب، یک عدد تخم‌ مرغ را با چنگال هم بزنید. حال یک فنجان جو دو سر را بیفزایید. سپس دو قاشق غذا خوری عسل را درون کاسه ریخته و مواد را با هم ترکیب نمایید. ماسک را بر روی صورت گذاشته و به مدت ۱۵ دقیقه صبر نمایید، سپس صورت خود را شسته و از یک تونر و مرطوب‌کننده کمک بگیرید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

شما می ‌توانید به صورت روزانه از این ماسک استفاده کنید.

فواید ماسک تخم مرغ، جو دو سر و عسل:

اگر دارای پوست کدری هستید، این ماسک بهترین گزینه‌ برای شما محسوب می‌ گردد.

بیستم، ماسک صورت خانگی با آرد نخودچی، روغن بادام، روغن جوجوبا و کشک:

این ماسک باعث هیدراته‌ شدن پوست شده و  آن را پاکسازی خواهد کرد. اسید سیتریک در کشک باعث صاف شدن پوست می شود. جالب است بدانید روغن جوجوبا در صاف و لطیف کردن پوست تاثیر دارد.

مواد لازم برای تهیه ی این ماسک:

برای تهیه ی این ماسک به آرد نخودچی، کشک، روغن بادام و روغن جوجوبا نیاز دارید.

طرز تهیه ی این ماسک:

در یک ظرف مناسب سه چهارم فنجان کشک همراه با پنج قاشق غذاخوری، آرد نخودچی، ۱۰ قطره روغن بادام همراه با شش قطره روغن جوجوبا ترکیب نمایید. ماسک را بر روی صورت خود گذاشته و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر نمایید. سپس صورت خود را شست و شو دهید. پس از شست و شوی صورت، می‌توانید صورت خود را با روغن بادام ماساژ دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

شما می توانید روزانه و یا یک روز درمیان از این ماسک استفاده نمایید.

فواید این ماسک:

اگر دارای پوست خشکی هستید، این ماسک را به شما پیشنهاد می کنیم. شما می‌توانید جهت پاکسازی و مرطوب کردن پوست از این ماسک کمک بگیرید. همچنین به از بین بردن کثیفی ‌ها و ناخالصی ‌های پوست می پردازد.

بیست و یکم: ماسک صورت خانگی با ماست، توت‌ فرنگی به همراه عسل:

توت ‌فرنگی دارای ترکیبی مناسب برای درخشان کردن پوست بوده و زمانی که با ماست ترکیب شود، به روشن و شفاف شدن پوست کمک خواهد کرد.

مواد لازم برای تهیه ی این ماسک:

برای تهیه ی این ماسک به توت ‌فرنگی، ماست به همراه عسل نیازمندید.

طرز تهیه ی ماسک توت فرنگی، عسل و ماست:

کلاهک چند عدد توت ‌فرنگی رسیده را جدا کرده و در کاسه ای آن ها را له کنید. حال باید یک قاشق چای‌ خوری عسل را به همراه ماست به توت ‌فرنگی‌ها بیفزایید و با هم ترکیب نمایید. ماسک را بر روی صورت تمیز گذاشته و اجازه دهید تا به مدت۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت کند. در آخر نیز صورت را با آب خنک شست و شو دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

بهتر است به صورت روزانه از این ماسک استفاده نمایید تا به نتایج مطلوبی دست یابید.

فواید ماسک توت فرنگی، ماست و عسل:

این ماسک باعث درخشان و صاف کردن پوست خواهد شد.

بیست و دوم، ماسک صورت خانگی با گوجه‌ فرنگی و خیار:

همانطور که می دانید گوجه‌ فرنگی و خیار فواید بسیار زیادی برای پوست دارند. گوجه ‌فرنگی باعث بهبود بافت پوست شده و سرشار از لیکوپین می باشد؛ درنتیجه به ‌عنوان یک ضد آفتاب طبیعی عمل می کند. گوجه فرنگی از پوست در برابر آفتاب ‌سوختگی حفاظت می نماید. خیار نیز دارای اثرات خنک‌ کننده بوده و باعث از بین بردن جای جوش و زخم خواهد شد.

مواد لازم برای تهیه ی ماسک گوجه فرنگی و خیار:

برای تهیه ی این ماسک به گوجه ‌فرنگی و خیار نیاز خواهید داشت.

طرز تهیه ی این ماسک:

شما نیاز به یک گوجه‌ فرنگی کوچک همراه با نصف یک عدد خیار پوست ‌کنده دارید. بهتر است خیار را رنده کرده و با یکدیگر ترکیب نمایید. ماسک را بر روی صورت گذاشته و به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید. حال باید صورت خود را با آب شست و شو دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

شما می توانید روزانه از این ماسک جهت شفاف و هیدراته کردن پوست کمک بگیرید.

فواید ماسک گوجه فرنگی و خیار:

این ماسک باعث خنک و شفاف کردن پوست شده و به ‌آسانی ناخالصی‌ های پوست را از بین برده و پوست را صاف می نماید.

بیست و سوم، ماسک صورت خانگی هویج:

جالب است بدانید که هویج، غنی از مواد مغذی مفید برای پوست بوده که این ماده ‌ی غذایی باعث کنترل ترشح چربی در پوست می شود. همچنین می تواند پوست را شفاف کرده و مشکلات پوستی را کاهش دهد.

مواد لازم برای تهیه ی این ماسک:

برای تهیه ی این ماسک به هویج به همراه عسل نیازمندید.

طرز تهیه ی ماسک هویچ:

ابتدا یک تا دو عدد هویج را رنده کرده و یک قاشق غذا خوری عسل را به آن بیفزایید. ترکیب را به خوبی هم بزنید. ماسک را بر روی صورت گذاشته و اجازه دهید تا به مدت ۱۵ تا ۲۰ استراحت نماید. سپس صورت را با آب شست و شو دهید.

ماسک صورت خانگی با خیار

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

شما می توانید از این ماسک به صورت روزانه استفاده نمایید.

فواید ماسک هویچ:

این ماسک باعث کاهش و از بین بردن کثیفی و آلودگی های پوست خواهد شد.

بیست و چهارم، ماسک صورت خانگی با پودر آکای‌بری:

آکای‌بری نیز همانند توت ‌های دیگر، غنی از آنتی ‌اکسیدان‌ ها می باشد. مصرف این میوه باعث کاهش چین ‌و چروک و خطوط ظریف خواهد شد. این ماسک باعث درخشان و شفاف شدن پوست شده و به آسانی آماده می گردد.

مواد لازم برای تهیه ی ماسک پودر آکای‌بری:

برای تهیه ی این ماسک، به پودر میوه ‌ی آکای‌بری، شکر به همراه روغن زیتون نیاز خواهید داشت.

طرز تهیه ی این ماسک:

دو قاشق غذا خوری پودر آکا‌ی‌بری را همراه با دو سوم فنجان شکر ترکیب کرده و یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را به مواد بیفزایید. ترکیب را به خوبی هم بزنید. ماسک را بر روی صورت خود گذاشته و به مدت پنج دقیقه صبر نمایید. در آخر نیز صورت را با آب شست و شو دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

برای گرفتن نتایج بهتر، به صورت روزانه از این ماسک استفاده کنید.

فواید این ماسک:

کاهش علائم پیری، چین ‌و چروک و کمک به درخشان و جوان شدن پوست از خواص مصرف این ماسک می باشد.

بیست و پنجم، ماسک صورت خانگی قهوه:

این ماسک برای لایه ‌برداری پوست به کار می رود. شما می ‌توانید جهت از بین بردن سلول‌ های پوستی مرده‌ از آن کمک بگیرید.

مواد لازم برای تهیه ی ماسک قهوه:

برای تهیه ی این ماسک به پودر قهوه، پودر کاکائو، شیر به همراه عسل نیازمندید.

طرز تهیه ی این ماسک:

برای تهیه کردن این ماسک، دو قاشق غذا خوری قهوه را همراه با پودر قهوه  ترکیب کرده، سه قاشق غذا خوری شیر و یک قاشق غذا خوری عسل خام را به ترکیب بیفزایید. حال مواد را به خوبی هم بزنید. ترکیب را به صورت ماسک بر روی صورت گذاشته و پس از گذشت ۳۰ دقیقه، آن را با آب خنک شست و شو دهید..

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

از این ماسک یک یا دو بار در هفته استفاده نمایید.

فواید ماسک قهوه:

اگر از جوش های سرسفید و سرسیاه رنج می برید و به دنبال از بین بردن کثیفی ‌ها، ناخالصی ‌ها و سلول‌ های پوستی مرده‌ هستید، این ماسک را به شما پیشنهاد می کنیم.

ماسک صورت خانگی با زردچوبه

بیست و ششم، ماسک صورت خانگی با پاپایا و عسل:

پاپایا مملو از آنزیم پاپائین بوده که به احیای پوست کمک می‌ نماید. این میوه غنی از ویتامین ‌ها و آنتی ‌اکسیدان ‌ها بوده که باعث مرطوب کردن پوست شده و به محافظت از پوست در برابر عفونت ‌ها می پردازد. عسل نیز برای درمان مشکلات پوستی مختلف به کار برده می شود.

مواد لازم برای تهیه ی ماسک پاپایا و عسل:

برای تهیه ی این ماسک به پاپایا همراه با عسل نیاز خواهید داشت.

طرز تهیه ی این ماسک:

در یک ظرف مناسب نصف فنجان پاپایای رسیده را له کرده تا به یک ترکیب خمیر ی شکل برسید. حال یک قاشق چای‌ خوری عسل را به پاپایای له شده افزوده و مواد را هم بزنید. ماسک را بر روی صورت گذاشته و به مدت ۲۰ دقیقه منتظر بمانید. سپس صورت را با آب شست و شو دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

شما می ‌توانید روزانه از ماسک پاپایا و عسل استفاده کنید.

فواید این ماسک:

اگر به دنبال پاکسازی پوست هستید، بهترین گزینه ماسک پاپایا و عسل می باشید. برای کسانی که دارای پوست چرب و مختلط هستید، این ماسک مناسب شماست.

بیست و هفتم، ماسک صورت خانگی توفو و عسل:

توفو بسیار مغذی بوده و باعث هیدراته شدن پوست می شود. این ماده‌، پوست را مرطوب و تغذیه می‌ نماید. همچنین موجب کاهش چین‌ و چروک و جوان کردن پوست خواهد شد.

مواد لازم برای تهیه ی این ماسک:

برای تهیه ی این ماسک به توفو، عسل و آرد نیاز خواهید داشت.

طرز تهیه ی ماسک توفو و عسل:

در ظرفی مناسب سه تا چهار تکه توفو را له کرده و یک قاشق چای ‌خوری عسل، مقدار کمی آرد و آب را به توفو بیفزایید. ماسک را بر روی صورت گذاشته و پس از ۱۵ دقیقه صبر نمایید. حال صورت را شسته و خشک نمایید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

شما برای داشتن پوستی صاف و شفاف بهتر است یک روز در میان از آن کمک بگیرید.

فواید این ماسک:

این ماسک باعث شفاف و صاف کردن پوست شده و اگر دارای پوست خشکی می باشد، می‌ توانید برای مرطوب کردن پوست از آن استفاده نمایید.

بیست و هشتم، ماسک صورت خانگی با سس مایونز و روغن بچه:

سس مایونز باعث نرم و شفاف کردن پوست شده و جوش و خطوط ظریف را از بین می برد.

مواد لازم برای تهیه ی این ماسک:

برای تهیه ی این ماسک به روغن بچه و سس مایونز نیازمندید.

طرز تهیه ی ماسک صورت:

ابتدا باید دو قاشق غذا خوری سس مایونز را همراه با یک قاشق چای‌ خوری روغن بچه ترکیب نمایید. مخلوط به دست آمده را بر روی صورت و گردن گذاشته و ۳۰ دقیقه منتظر بمانید؛ سپس نقاط را با آب شست و شو دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

شما می ‌توانید از این ماسک سه بار در هفته استفاده نمایید.

فواید این ماسک:

اگر پوست خشکی دارید، با کمک این ماسک، به کاهش قرمزی پوست خود کمک خواهید کرد.

ماسک صورت

بیست و نهم، ماسک صورت خانگی با جوانه‌ ی گندم:

جوانه ‌ی گندم باعث تغذیه ‌ی پوست شده و مناسب برای پوست های خشک و حساس می باشد. روغن زیتون نیز باعث نرمی پوست شده و به بهبود قابلیت ارتجاعی پوست می پردازد.

مواد لازم برای تهیه ی این ماسک:

برای تهیه ی این ماسک به پودر جوانه ‌ی گندم، جو دو سر، روغن زیتون به همراه خامه ‌ی تازه نیازمندید.

طرز تهیه ی ماسک جوانه ی گندم:

در یک ظرف مناسب یک قاشق غذا خوری پودر جوانه ‌ی گندم، نصف قاشق غذا خوری جو دو سر، یک قاشق چای‌ خوری روغن زیتون همراه با یک قاشق چای ‌خوری خامه‌ی ترکیب نمایید. ماسک را بر روی صورت گذاشته و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صورت را با آب گرم شست و شو دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

از این ماسک بیشتر از دو بار در هفته استفاده نکنید.

فواید این ماسک:

اگر دارای پوستی حساس می باشید، از این ماسک استفاده نمایید. این ماسک باعث تغذیه ی پوست شده و به کاهش آسیب‌ ها می پردازد.

سی، ماسک صورت خانگی مخمر:

مخمر غنی از ویتامین B و مواد مغذی دیگر بوده که برای پوست مفید می باشد. همچنین از پوست در برابر جوش و اگزما حفاظت می نماید.

مواد لازم برای تهیه ی ماسک مخمر:

برای تهیه ی این ماسک به مخمر همراه با خامه نیاز خواهید داشت.

طرز تهیه ی ماسک مخمر:

شما به یک قاشق غذا خوری مخمر همراه با دو قاشق غذا خوری خامه ترکیب نمایید و ماسک را بر روی صورت خود بگذارید. ۱۵ دقیقه صبر کرده و صورت را شست و شو دهید.

از این ماسک هر چند بار در هفته می توان استفاده کرد؟

استفاده از این ماسک به صورت یک بار در هفته مناسب است.

فواید ماسک مخمر:

ماسک مخمر پوست را شفاف‌ و صاف ‌تر ‌کرده و به کاهش جوش و آکنه کمک می کند.

 

درباره fatemehaz

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *