ماسک ورقه ای چیست؟

محتویات ماسک های ورقه ای بیشتر مثل محتویات سرم هاست تا ماسک های معمولی. این ماسک ها از جنس پنبه و یا شبه پنبه و آغشته به مواد سرم مانند تهیه می شوند . مانند ماسک های دیگر چرب و روغنی نیستند و نیاز به تمیز کاری ندارند .ترکیب مواد ماسک ها تمیز و شیری همانند ژل مایع رقیق می باشد. روی ماسک های ورقه ای از قبل روزنه هایی ایجاد شده است که روی بینی و چشم ها قرار می گیرد. ماسک تمام قسمت های صورت را به جز این نقاط پوشش می دهد.

ماسک های ورقه ای پس از مصرف به راحتی از روی صورت برداشته می شوند. حتی سلفی گرفتن با ماسک های ورقه ای هم سرگرم کننده است. برای استفاده از ماسک ورقه ای تنها بیست دقیقه نیاز است تا مواد ماسک به پوست نفوذ کند. ماسک های ورقه ای برای انواع پوست وجود دارد . این ماسک ها خاصیت روشن کنندگی پوست ،از بین بردن جوش ، نرم کنندگی پوست و غیره را دارند و کاربرد آن ها بستگی به انتخاب شما دارد. مردم کره برای اولین بار از ماسک های ورقه ای استفاده کردند . زنان و مردان کره ای برای مراقبت از پوست خود زمان و تلاش بسیاری صرف می کنند. استفاده از ماسک های ورقه ای یکی از برنامه های زیبایی و مراقبت پوست همیشگی آن هاست.

 ماسک ورقه ای چیست؟

اغلب مردم هفته ای یکبار از ماسک های ورقه ای استفاده می کردند. اما امروزه مصرف آن به یکبار یا حتی دو بار در روز هم رسیده است. حتی مصرف هفته ای یکبار نیز می تواند تاثیرات بسیار خوبی روی پوست باقی گذارد. قبل از مصرف ماسک ورقه ای باید نیاز پوست خود را بشناسید . در مرحله بعد ماسکی را تهیه کنید که مواد تشکیل دهنده آن مشکلات پوستی شما را برطرف کند. زمان استفاده از این ماسک ها اهمیت زیادی ندارد، صبح، ظهر یا شب هر زمان که احساس راحتی بیشتری می کنید می توانید ماسک را روی صورت خود قرار دهید.

چگونه از ماسک ورقه ای استفاده کنیم؟

روش اول استفاده از ماسک های ورقه ای:

قبل از استفاده صورت را تمیز بشوئید. ماسک های ورقه ای روی پوست کثیف و شسته نشده هیچ تاثیری نخواهد داشت . با ترکیب یک شوینده و آب گرم کف درست کنید و صورت خود را با آن ماساژ دهید و سپس پوست صورت را شسته و با حوله ای خشک کنید. تونر با بستن منافذ پوست ،ph  پوست را کنترل می کند و هر گونه آلودگی باقی مانده را پاک می کند. که باعث تاثیر بیشتر ماسک ورقه ای روی صورت می شود . کافیست چند قطره از تونر را روی تکه پنبه ریخته و بر روی پوست صورت خود بمالید. برای استفاده از تونر باید تونر مناسب با نوع پوست خود را خریداری نمائید.

با دقت ماسک ورقه ای را از بسته خارج کنید و مایع داخل بسته را به کف دست تان بزنید. سپس ماسک را به داخل بسته برگردانید و مایع کف دست را روی صورت و دست و گردن ماساژ دهید. زمان استفاده از ماسک فقط بیست دقیقه است . نگهداری بیش از این زمان ، باعث التهاب پوست شما می شود. اگر روی بروشور ماسک نوشته شده که کمتر از بیست دقیقه روی پوست بماند حتما این کار را انجام دهید. قبل از استفاده حتما بروشور ماسک را کاملا مطالعه نمایید . هیچوقت با ماسک روی صورت نخوابید. برای برداشتن ماسک ورقه ای از روی صورت ، آن را از قسمت چانه بلند کنید و به سمت بالا بکشید تا به طور کلی از پوست جدا شود.

از شستشوی صورت پس از برداشتن ماسک خودداری کنید . اگر همراه با ماسک سرم مصرف می کنید آن را بعد از ماسک به آرامی روی صورت بزنید تا کاملا جذب پوست شود. همچنین می توانید از مرطوب کننده بعد از برداشتن ماسک استفاده کنید. در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، پس از برداشتن ماسک ، حتما از از ضد آفتاب استفاده نمایید. از ماسک هایی که رنگ های مصنوعی، پارابن یا روغن های معدنی دارند، استفاده نکنید؛ زیرا به پوست آسیب می رسانند. مرطوب کننده ها، باعث آبرسانی به منافذ شده و باعث از بین رفتن خطوط پوست می شوند . ماسک ورقه ای که مرطوب کننده هایی مانند هیالورونیک اسید ، بوتیلین گلیکول و گلیسیرین دارد از پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری می کند. آلوئه ورا خاصیت پاکسازی و مرطوب کنندگی دارد . با بهبود جای زخم و کاهش آکنه از پیری پوست جلوگیری می کند. کیوی هم پوست را صاف و سفت می کند.

روش دوم استفاده از ماسک های ورقه ای:

ماسک را روی صورت تمیز قرار دهید، سپس بیست تا سی دقیقه زمان دهید و آن را بردارید و کیف کنید. می توانید در طول هفته یا روز هر زمانی که دوست دارید از آن استفاده کنید. وقتی سرتان شلوغ است و برای استراحت وقت کمی دارید، ماسک ورقه‌ ای عالی است چرا که می توانید همزمان با تمیزکاری، آشپزی، تماشای تلوزیون، و یا مطالعه از آن استفاده کنید. خوبی این ماسک این است که نیاز به شستن ندارد.

چگونه از ماسک ورقه ای استفاده کنیم؟

ورقه ها در یک سایز استاندارد ساخته می ‌شوند ولی از آنجا که هر صورت شکل و اندازه‌ ی منحصر به فردی دارد، بهتر است از پیشانی شروع کنید و همان طور که پایین می ‌آیید، به آرامی ضربه بزنید و سوراخ های چشم و بینی و دهان را تنظیم کنید. می‌ توانید هر اندازه که دوست دارید از ماسک ورقه‌ای استفاده کنید اما پیشنهاد ما این است که سه بار در هفته از آن ‌ها استفاده کنید و برای مراقبت بیشتر، می‌توانید تا روزی یک بار استفاده از آن را فزایش دهید.

سرم‌ های موجود در ماسک ورقه ای از چه موادی تشکیل شده اند؟

بستگی به کارکرد ماسک، سرم ها از مواد رایجی همچون آلوئه ورا و ویتامین c  تا مواد غیر معقول تری مثل مروارید، ترشحات حلزون، و جلبک تشکیل شده اند. در این ماسک‌ ها حداقل مواد شیمیایی به کار رفته است و بیشترین مواد تشکیل دهنده‌ ی آن مواد طبیعی غیر حساسیت زا می‌ باشد.

ورقه ‌ها موجود در ماسک ورقه ای از چه ماده ‌ای ساخته شده است؟

پارچه ‌های گوناگونی برای تهیه ‌ی ماسک ورقه‌ ای به کار می ‌رود. چهار جنس موادی که برای این منظور به کار می ‌روند به ترتیب بدترین تا بهترین عبارتند از:

 • _پارچه بافته نشده: ارزان، حرکت سخت، توانایی کم برای رساندن سرم به پوست.
 • _نخی: ارزان، حرکت سخت، توانایی کم برای رساندن سرم به پوست (اما بهتر از پارچه بافته نشده).
 • _هیدروژل: کمی گران قیمت، سیستم جذب فوق العاده، درجه غلظت ژلی، شامل دو بخش جداگانه (بالا و پایین) برای قرار دادن روی صورت، حرکت سخت، تطبیق پذیری عالی با صورت.
 • _بیو_سلولوز: گران قیمت، مواد کاملا طبیعی، چسبندگی عالی، جذب بالای مواد، حرکت راحت.

مزایا و فواید ماسک ورقه ای صورت:

اول، آبرسانی:

این ماسک ها برای آبرسانی صورت عالی هستند. صورت شما در یک سرم آبرسان قوی که ماسک به آن آغشته شده است غرق می شود و به طور کامل پوست شما را هیدراته می کند.

دوم، بهبود کیفیت پوست:

ویتامین ها و مواد معدنی بسیاری در سرم ماسک های ورقه ای وجود دارد. بسته نوع به مواد تشکیل دهنده ماسک هایی که انتخاب می کنید، می توانند به پاکسازی پوست، و حفظ رنگ پوست با درخشندگی فوق العاده صورت شما کمک کنند.

سوم، روشن کردن پوست:

گرد و غبار، آلودگی و استرس از جمله عواملی هستند که باعث می شوند پوست شما به مرور زمان کدر و فرسوده شود. در این زمان، ماسک ورقه ‌ای روشن ‌کننده می ‌تواند جان تازه ‌ای را به پوست خسته شما القا کند، رنگ پوست شما را یکدست کند و چهره کدر شما را روشن کند. برای بازگرداندن درخشندگی و درخشش پوست خود، هفته ای دو یا سه بار از ماسک ورقه ای روشن کننده استفاده کنید.

چهارم، بهبود آکنه:

آلاینده های محیطی، عادات غذایی ناسالم و تغییرات هورمونی باعث ایجاد جوش های آزاردهنده ای روی صورت می شوند. به همین دلیل، بسیاری از خانم ها به دنبال ماسک هایی هستند که بتوانند جوش صورتشان را کنترل کند. برخی از ماسک های ورقه ای آغشته به مواد تسکین دهنده و آرام بخش مثل جلبک، روغن درخت چای، آلوئه ورا و اسید سالیسیلیک هستند که به کنترل ترشح چربی کمک می کنند، منافذ را پاک می کنند، آلودگی را از بین می برند و از ایجاد جوش جلوگیری می کنند. همچنین، این ماسک ها باعث کاهش سوزش و التهاب در پوست مستعد آکنه می شوند.

مزایا و فواید ماسک ورقه ای صورت

پنجم، جوانسازی پوست:

همه ما دوست داریم پوستی جوان و بدون علائم آزاردهنده پیری مانند چین و چروک، خطوط ریز، لکه و غیره داشته باشیم. اگرچه جلوگیری از تغییرات ناشی از افزایش سن ممکن است کار بسیار سختی به نظر برسد، اما کند کردن روند پیری کاری است که برخی از محصولات مراقبت از پوست انجام می دهند. ماسک ورقه ای هیالورونیک اسید، آلوئه ورا، روغن‌های ضروری نه تنها علائم مختلف پیری را کاهش می‌ دهند، بلکه پوستی شاداب و درخشان را به ما می دهند.

ششم، سم زدایی:

پوست شما روزانه در معرض کثیفی، سبوم، عرق، آرایش و سایر عناصر محیطی آسیب زا قرار می گیرد. این سموم راه خود را به عمق پوست باز می کنند و می توانند منافذ پوست شما را مسدود کنند. افرادی که پوست چرب دارند منافذ باز و بزرگی دارند که بیشتر از سایر انواع پوست مستعد گرفتگی هستند. ماسک ورقه ای مخصوص سم زدایی به باز شدن این منافذ کمک می کند و تمام آلاینده ها را از پوست خارج می کند. ماسک های ورقه ای که حاوی زغال هستند، تمام ناخالصی های به دام افتاده را بیرون می کشند و اندازه منافذ بزرگ را کاهش می دهند.

هفتم، استفاده آسان:

استفاده و برداشتن ماسک های ورقه ای صورت بسیار آسان است، فقط باید آن را روی صورت بگذارید، نگه دارید و بدون دردسر تمیز کردن سایر ماسک های صورت آن را بردارید. آن ها همچنین یک راه حل اقتصادی و در عین حال موثر برای آبرسانی پوست در مقایسه با درمان های گران قیمت هستند.

چند نوع ماسک ورقه ای داریم؟

ماسک های ورقه ای در انواع و اقسام مختلف موجود می باشند. بیشترین نوع ماسک های ورقه ای عبارتند از: ماسک ورقه ای روشن کننده، ماسک ورقه ای ابرسان، ماسک ورقه ای کلاژن، ماسک ورقه ای برای پوست چرب که می توانید با توجه به نیاز خود ماسک های مورد نیاز خود را خریداری کنید.

ویژگی های ماسک ورقه ای آیس:

 • اول: مرطوب کننده و آبرسان مقوی پوست
 • دوم: روشن کننده و سفید کننده پوست
 • سوم: تسکین دهنده و تغذیه کننده
 • چهارم: کنترل چربی پوست
 • پنجم: صاف کننده و شاداب کننده
 • ششم: سفت کننده و لیفت پوست
 • هفتم: خنک کننده و بهبود خشکی
 • هشتم: ضد چین و چروک و التهابات پوستی
 • نهم: بدون عوارض متناسب با انواع پوست

معرفی ماسک ورقه ای مرطوب کننده آیس دابل:

ماسک ورقه ای یخی، ترکیبی از هیالورونیک اسید و گلیسیرین است که در مرطوب کردن و ابرسانی پوست نقش مهمی دارند و از خشکی و شکنندگی پوست جلوگیری می کنند. استفاده از این نوع ماسک، برای هر فردی که دچار خشکی و زبری پوست است، بسیار مناسب و موثر است چرا که این ماسک، پوست را تغذیه و مرطوب کرده و مواد مورد نیاز پوست را فراهم می کند. ماسک های ورقه ای صورت یخی تولید شده توسط شرکت آمستریس ، باعث تقویت و نشاط در پوست شما می شود. این ماسک آرامش بخش هم نیز می باشد و استفاده از آن حس خوشایندی به شما می دهد. این محصول شگفت انگیز، چین و چروک های پوست را در مدت زمان کوتاهی کاهش می دهد و از پیری زودرس و ایجاد علائم پیری پوست جلوگیری می کند.

معرفی ماسک ورقه ای مرطوب کننده آیس دابل

نحوه استفاده از ماسک ورقه ای یخی:

_ابتدا پوست خود را تمیز و خشک کنید سپس ماسک را از

بسته خارج کنید و آن را روی صورت خود قرار دهید و آن را با انگشتان خود ماساژ دهید تا مواد به خوبی به لایه های درونی پوست نفوذ کند بعد از 15 الی 20 دقیقه، ماسک را به آرامی از روی صورت بردارید و صورت را با آب ولرم بشویید.

کلام آخر:

ماسک ورقه ای آیس دابل به ‌دلیل خاصیت آبرسانی سریع، کاربرد آسان و قیمت مناسب می‌ تواند یک انتخاب کاربردی در روتین همیشگی پوست شما باشد. اما نکات به ‌یاد داشته باشید که نمی ‌توان از آن برای لایه ‌برداری پوست استفاده کرد. همین‌ طور هنگام خرید به ترکیبات موثر درون ماسک کاغذی توجه کنید و از مصرف ماسک ‌های بی ‌کیفیت و بسیار ارزان، خودداری نمایید. شما می توانید برای تهیه ی ماسک آیس دابل به سایت رسمی آمستریس سر زده و محصول مورد نظر خود را به راحتی ثبت سفارش فرمایید. از همراهی شما متشکریم.

درباره الهه حسینی

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *