استفاده از ماسک ورقه ای راهی آرام ‌بخش و لذت‌ بخش جهت بهبود پوست می باشد. با وجود آن که ماسک ها انواع گوناگونی دارند، انواع ماسک ورقه ای به دلیل استفاده آسان در بین عموم محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این ماسک ها شبیه به پارچه هایی درست شده اند که بر روی صورت قرار گرفته و قسمت‌ های بینی، چشم و دهان آن بریده شده است. همچنین آن ها به مایع مطبوع یا اسانسی آغشته شده اند. این پارچه ها مانند مانعی، باعث جلوگیری از خروج مواد مغذی شده و در نتیجه تاثیر آن به حداکثر خواهد رسید.

قبل و بعد از ماسک های ورقه ای نکاتی وجود دارد که باید آن را رعایت نمود. این نکات را هم باید پیش از استفاده و هم پس از مصرف رعایت کرد. پس با ما همراه بمانید تا درباره ی این مطلب اطلاعات مفیدی کسب کنید.

مرحله ی اول، انتخاب ماسک ورقه ای:

قدم اول، بهتر است انتخاب ماسک با ترکیبات طبیعی همراه شود. ترکیبات ماسک باید مغزی باشد؛ چرا که مواد طبیعی باعث تاثیرگذاری بیشتر و بهتری شده و مناسب برای هر نوع پوستی خواهند بود. ماسکی را انتخاب نمایید که بر روی آن کلمه ارگانیک هک شده و دارای اساره های آلوورا و یا کیوی باشد. ماسک هایی که رنگ های مصنوعی دارند، در آن ها از پارابن و یا روغن های معدنی استفاده شده که نباید آن ها را انتخاب نمود؛ چرا که به پوست آسیب می رسانند.

آلوورا به دلیل خاصیت پاکسازی و مرطوب کنندگی باعث بهبود جای زخم خواهد شد و می تواند آکنه را کاهش داده و از پیری جلوگیری نماید. کیوی نیز می‌ تواند به صاف شدن و سفت شدن پوست بپردازد.

قدم دوم، پوست خشک را با مرطوب کردن می‌ توان بهبود داد. مرطوب کننده ها باعث کاهش خطوط پوستی می شوند و این کار را از طریق آب رسانی به منافذ باز پوست خواهند کرد. از نسخه ورقه ای که مرطوب کننده هایی مانند هیالورونیک اسید، گلیسیرین و یا گلیکول دارند، استفاده نمایید تا از پوسته پوسته شدن پوست خود جلوگیری کنید.

ماسک های ورقه ای مناسب برای پوست های چرب

قدم سوم، از بین بردن آکنه با ماسک عصاره حلزون. حلزون راه حلی مناسب برای افراد دارای آکنه می باشد. استفاده از ماسک های عصاره ی حلزون باعث آب رسانی پوست شده و آن را نرم و درمان خواهد کرد. اگر قسمتی از پوست شما باز شده است، ماسک های ورقه ای تاثیر بیشتری از ماسک های ورقه پنبه ای خواهند داشت. عصاره حلزون برای کسانی مناسب است که دارای پوستی معمولی هستند.

قدم چهارم، پوست های چرب از ماسک ماست استفاده نمایند. این ماسک‌ ها منافذ باز را کم کرده و باعث کنترل تولید چربی خواهند شد. علاوه بر آن، ماست مانند لایه بردار بوده و می تواند به تمیز کردن منافذ بپردازد.

قدم پنجم، از ماسک ژله ای شفاف برای تسکین پوست استفاده نمایید. این ماسک ها باعث مرطوب و تسکین کنندگی مناطق ملتهب پوست خواهند شد. پس از استفاده ی آن ها می‌توان پوست را به حالت نرم و مرطوب مشاهده نمود. این ماسک‌ ها بسیاری از مشکلات پوستی مانند اگزما را نیز درمان خواهند کرد.

چگونه می توان یک ماسک ورقه ای مناسب انتخاب کرد؟

قدم ششم، اگر دارای پوست مختلطی هستید، در صورتی که بینی و پیشانی شما چرب و دیگر نقاط صورت خشک می باشد؛ باید از ماسک های آب رسان و پاک‌کننده کمک بگیرید. بهتر است از مواد طبیعی مانند غذای دریایی استفاده نمایید که باعث سم زدایی و مرطوب کنندگی پوست می شوند.

قدم هفتم، به برچسبی که بر روی محصول وجود دارد توجه نمایید. به طور معمول بر روی بسته بندی ها، نوع مناسب پوست برای ماسک، ذکر شده است. جهت پی بردن به این مسئله می توانید اطلاعات روی بسته بندی را به دقت مطالعه فرمایید.

قبل و پس از ماسک ورقه ای

قدم هشتم، می توانید از سایت های مختلف نظرات را بخوانید و با توجه به آن که ماسک های ورقه ای دارای انواع مختلف و بسیار زیادی هستند، جهت انتخاب آن‌ها نظرات افراد دیگر در سایت های مختلف را بخوانید تا بدانید کدام ماسک مناسب پوست شما بوده و کدام یک دارای نظرات مثبت تری می باشد.

گام دوم، پاک کردن پوست:

قدم اول، ابتدا باید پیش از استفاده ی ماسک باید صورت را به خوبی شست و شو دهید تا آن را آماده نمایید. می توانید با یک شوینده و آب گرم این کار را به راحتی انجام داده و سپس با حوله خشک کنید. اگر دارای پوست چربی هستید بهتر است از شوینده های مخصوص پوست چرب کمک بگیرید تا منافذ پوست تمیز شده  و pH پوست تنظیم گردد.

اگر دارای پوست خشک و یا مختلطی هستید، باید از شوینده هایی استفاده کنید که خاصیت آب رسانی دارند تا آلودگی ها را از بین برده، بدون آن که چربی پوست را پاک نمایید. در صورتی که دارای پوستی حساس هستید می توانید از شوینده های کرمی غلیظ و یا کف استفاده کرده تا pH  پوست تنظیم شود.

قدم دوم، استفاده از یک تونر مخصوص. تونر موجب می شود تا پاکسازی پوست تاثیر بیشتری داشته باشد و منافذ را کوچک کند. همچنین می ‌تواند از هرگونه آلودگی که بر روی آن باقی مانده پاک نمایید و تنها کافی است تا چند قطره از تونر را بر روی تکه ای پنبه بریزید و بر روی پوست صورت به حالت مالشی قرار دهید. این کار باعث می ‌شود تا پوست برای تاثیرگذاری بیشتر ماسک آماده شود.

آلوورا، عصاره بابونه و اسطوخودوس و خیار همگی اگر در ماسک وجود داشته باشند، مناسب برای تمامی پوست ها می باشند. اگر دارای پوست چربی هستید، از تونری کمک بگیرید که عصاره درخت چای یا صندل در آن وجود داشته باشد. اگر پوستی معمولی و مختلف دارید، از تونری کمک بگیرید که عصاره نارون کوهی در آن استفاده شده باشد. در صورتی که دارای پوستی حساس و خشک هستید، تونر های حاوی گل همیشه بهار برای شما مناسب خواهد بود.

ماسک ورقه ای

قدم سوم، باز کردن بسته ماسک و ماساژ دادن مایع درون آن بر روی صورت باید با دقت ماسک را از بسته خارج کرده و مایع آن را به کف دستان تان بزنید و در نتیجه آن را به داخل بسته برگردانده و مایع کف دست را بر روی صورت دست و گردن ماساژ دهید.

مرحله سوم، استفاده از ماسک:

قدم اول، گذاشتن ماست بر روی پوست صورت. ماسک را پس از خارج کردن از بسته به طور کامل باز کرده و آن را بر روی صورت گذاشته و توجه کنید که بخش های بریده شده بر روی بینی، چشم و دهان قرار بگیرند. چند ثانیه ماسک را بر روی پوست فشار داده تا به پوست چسبیده و کاملاً با آن در تماس باشد.

قدم دوم، به مدت بیست دقیقه ماسک را بر روی پوست صورت بگذارید. برای اطلاع از این مدت زمان می توانید اطلاعاتی که بر روی بسته وجود دارد را مطالعه نمایید و مدت زمان تقریبی بیشتر ماسک ها بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می باشد. در این مدت می توانید موسیقی دلخواه خود را گذاشته، دراز بکشید و بگذارید تا ماسک کار خود را انجام دهد. ممکن است مدت زمان بیشتری بر روی پوست بماند، در این صورت خشک شده و رطوبت پوست را خواهد گرفت. در نتیجه بهتر است ساعت زنگ گذاشته تا بیشتر از زمان لازم آن را بر روی پوست قرار ندهید.

قدم سوم، برداشتن ماسک پس از آن که زمان استفاده از ماسک به پایان رسید، آن را از قسمت چانه، بلند نموده و به سمت بالا بکشید تا به طور کلی از روی پوست جدا گردد.

مرحله چهارم، نگه داشتن مواد مغذی ماسک:

اول، ماساژ دادن مایع باقی مانده از ماسک بر روی صورت. مواد مغذی ماسک برای پوست صورت بسیار عالی می باشد؛ در نتیجه پس از برداشتن آن، صورت را نشسته و یا پاک نکنید؛ بلکه با انگشت باقی مانده مایع را نیز ماساژ دهید.

قدم دوم، حفظ کردن با استفاده از یک مرطوب‌کننده. هنگامی که بیشتر مایع جذب پوست شد، مقداری از مرطوب کننده، سرم و یا کرمی که بر پایه چربی باشد را بر روی آن ماساژ دهید. این کار باعث می شود تا مواد مغذی که در ما وجود دارد در پوست حفظ گردد.

ماسک های نقابی

اگر دارای پوستی با لکه‌های تیره هستید باید از سرم آب رسانی استفاده نمایید. پوست شما در صورتی که خشک باشد نیاز به یک کرم مرطوب کننده دارد. بهتر است برای پوست های حساس از مرطوب کننده های چرب کمک گرفت. اگر نمی ‌دانید که کدام مرطوب کننده مناسب پوست شما می باشد، بهتر است از لوسیونی که غیر کومودون یا غیر مولد جوش است کمک بگیرید.

قدم سوم، استفاده از ضدآفتاب ضروری می ‌باشد. ماسک های ورقه ای با تمام خواصی که دارند، پوست را در مقابل نور خورشید حفاظت نخواهند کرد؛ در نتیجه بهتر است پس از استفاده از آن ها در صبح از ضدآفتاب یا محصولی که دارای اس پی اف باشد استفاده نمایید تا پوست را در کل روز در تمام روز در برابر نور خورشید محافظت نماید. اگر مرطوب کننده شما spf داشته باشد نیازی نیست تا از ضد آفتاب استفاده کنید.

قدم چهارم و قدم آخر، هر چقدر که می خواهید می توانید از ماسک ورقه ای استفاده نمایید. آن ها به دلیل ترکیباتی که دارند برای پوست مفید می باشند؛ پس با مصرف مداوم آن ها مشکلی برای پوست پیش نخواهد آمد. بهتر است برای نتیجه گیری بیشتر در طول هفته یک تا دو بار از ماسک های ورقه ای استفاده نمایید و هر زمانی که احساس کردید که پوست شما به این کار نیاز دارد آن را انجام دهید .

درباره fatemehaz

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *