در بیشتر کشور های آسیایی، حلزون تراپی بر روی صورت افراد جهت داشتن پوستی زیبا صورت می گیرد. همچنین می ‌توان گفت که از محبوب ترین مواد در زمینه مراقبت از پوست در کشور کره، استفاده از محصولاتی که حاوی حلزون می باشد است. آلوورا، عسل، اسید هیالورونیک، چای سبز، روغن درخت چای و عصاره ریشه شیرین ‌بیان تنها برخی از ترکیباتی هستند که جزو محصولات پوست کشور کره به شمار می ‌روند.

همانطور که می دانید، حلزون بر روی پوست می خزد، با انجام این عمل، مخاط ترشح شده را بر روی آن به جا گذاشته و مانند یک ماسک عمل می کند. روش حلزون تراپی باعث ترمیم پروتئین ‌ها، اسید هیالورونیک، الاستین، ضد میکروب ها و آنتی اکسیدان ها بر روی پوست می شود. از مخاط حلزون در زمان یونان باستان جهت کمک به ناخوشی های داخل بدن، از جمله سرفه، سوءهاضمه و التهاب پوست استفاده می شد.

تاریخچه حلزون تراپی:

از ۲۰۰۰ سال پیش و در زمان بقراط، حلزون‌تراپی رونق داشته است. در آن زمان، بقراط حلزون ها را تکه تکه می کرد و در شیری ترش مزه مخلوط می کرد؛ سپس آن را به عنوان ضماد بر روی زخم های پوستی قرار می‌داد.

مخاط حلزون:

حلزون دارای دو نوع مخاط اصلی می‎باشد:

 • اول، باعث ایجاد پوشش شده و در امتداد آن حرکت می کند.
 • دوم، بدن فرد را محافظت می کند.

دانشمندان معتقدند که در زمینه آرایشی، مخاط حلزون، دارای غلظت بالای پروتئین و پلیمرهای دیگر محلول در آب بوده و می‌ تواند زمانی که پوست خشک ‌شود، آن را التیام بخشد. علاوه بر آن،  سفیده تخم مرغ نیز مانند حلزون این اثر را دارد، از جمله دلایل استفاده از سفیده تخم مرغ برای ماسک های صورت، خاصیت ضد چین و چروک بودن آن می باشد.

حلزون تراپی چیست؟

حلزون تراپی از جمله درمان های زیبایی منحصر به فرد به شمار می رود که برای پوست توصیه می گردد. این روش درمانی باعث رفع چین و چروک می شود. در حلزون تراپی، حلزون ها بر روی پوست حرکت کرده و حرکت آن ها باعث جوان سازی و ترمیم بافت های آسیب دیده خواهد شد. آن ها این شیوه را حلزون تراپی یا اسنیل تراپی نام گذاشتند.

در حلزون درمانی، از ترشحات حلزون های مخصوص و درمانگر، جهت از بین بردن سلول ‌های مرده، رفع چین و چروک و کاهش منافذ پوست استفاده می کنند.

مزایای ماده چسبناک حلزون برای پوست:

ماده چسبناک حلزون دارای فواید زیادی بوده که می ‌تواند باعث ترمیم لکه ها و صاف کردن چین و چروک شود. این مخاط باعث رفع چین و چروک و حتی گاهی درمان آکنه شود. علت انتخاب این روش آن است که ماده چسبناک حلزون می تواند الاستین و کلاژن در پوست تولید کند. حلزون تراپی از جمله روش های طبیعی جهت بهره‌وری از حلزون، در مقایسه با لوسیون ها و کرم های آرایشی می باشد.

متخصصین بر این باورند که حلزون تراپی در چین، ژاپن و غرب محبوبیت زیادی دارد؛ اما پس از تاییدیه این درمان، بسیاری از افراد از امتناع کردند؛ چرا که آن ها از دیدن این موجودات بر روی پوست بدشان می‌ آمد و این صحنه را تحمل نمی کردند. از طرف دیگر، کرم های تولید شده حلزون، دارای ماده چسبناک بوده که در بین عموم مشهور تر است.

تاریخچه حلزون تراپی

مخاط حلزون باعث درمان آکنه می شود:

اگر مبتلا به بیماری های پوستی مانند آکنه شدید، می‌توانید از حلزون به طور طبیعی استفاده کنید؛ چرا که آن ها خواص ضد میکروبی داشته و باعث دور نگه داشتن باکتری‌ ها می ‌شود. اسید گلیکولیک در مخاط حلزون باعث می ‌شود تا با لایه برداری پوست از آکنه جلوگیری کند. در نتیجه این عمل پوست های مرده و منافذ آن از بین خواهند برد. مخاط حلزون به پوست صورت کمک زیادی می ‌کند و همین مسئله باعث به حداقل رساندن بروز آکنه می شود.

دلیل این امر ترکیبات هیالورونیک اسید بوده و مولکول های آب جذب پوست شده و پوست را مرطوب نگه می دارند. مخاط حلزون جهت رفع هایپر پیگمانتاسیون آماس _ التهابی خوب است. مخاط حلزون می‌ تواند به محو شدن هایپر پیگمانتاسیون کمک زیادی کند و جهت درمان آکنه و قرمزی پوست نیز مورد استفاده قرار ‌بگیرد. همانطور که پیش از این نیز گفته شد اسید گلیکولیک باعث نرم کردن پوست و از بین بردن سلول‌ های مرده آن می شود. در نتیجه سلول های جدید بازسازی می شوند.

چگونه تاثیر حلزون تراپی بر روی پوست مشخص می شود؟

حلزون ها در هنگام حرکت، ماده ای به نام موکوس بر جای می گذارند. موکوس حاوی کلاژن و الاستین بوده که در تولید و ترمیم سلول های پوستی کمک زیادی می ‌کند. در این بین شکل ظاهری پوست به اندازه کلاژن آن وابسته است و الاستین باعث ارتجاعی و کشسانی پوست می شود.

موکوس از حلزون های با آنتی اکسیدان بالا بوده و همین امر باعث کم شدن التهابات پوستی و آسیب ‌های ناشی از رادیکال های آزاد می شود و در نتیجه بر روی جوان سازی پوست تاثیر زیادی می گذارند.

طریقه استفاده از حلزون بر روی پوست:

جهت انجام حلزون تراپی باید صورت را تمیز کرده و سپس چند حلزون  را از صدف بیرون آورده و بر روی پوست صورت و گردن بگذارید. حلزون ها را در حال حرکت و حدوداً ۳۵ دقیقه بر روی قسمت های مورد نظر قرار دهید. بدین  صورت و با تولید ژل مخصوص ماسک طبیعی به وجود می آورند.

این ژل حاوی پروتئین مخصوصی می باشد که با جذب این ژل توسط پوست به برطرف شدن انواع چین و چروک شده و جوانی به پوست شما بازگردانده می‌شود. طبق تجربه و با حرکت حلزون ها، جریان خفیف الکترونیکی بر روی سطح پوست احساس می شود، اما پس از پایان انجام کار و برداشتن آن ها، حس طراوت و شادابی به پوست باز می‌ گردد.

فواید استفاده از حلزون زنده برای پوست:

 • اول، درمان طبیعی بوده که آسیب های پوستی را تحریک می کند.
 • دوم، کم کردن التهابات پوستی.
 • سوم، بهبود تیرگی صورت و لکه های پوست.
 • چهارم، افزایش نوسازی سلول های پوستی.
 • پنجم، منحل کردن سلول های آسیب دیده پوست و ایجاد سلول های جدید و سالم.
 • ششم، کم کردن جای جوش، زخم های پوستی و ترک های پوستی.
 • هفتم، درخشان شدن سطح پوست، در صورت استفاده مداوم از حلزون تراپی.
 • هشتم، ترمیم کردن سلول های آسیب دیده پوستی که توسط اشعه ماورای بنفش خورشید ایجاد شده بود.
 • نهم، رشد و تکامل مولکول های کربوهیدراتی نگهدارنده در آب، در سطح پوست و در نتیجه حفظ رطوبت و نرمی آن.
 • دهم، تولید مواد ضد میکروبی و مبارزه با عفونت های پوستی.

هر چند وقت یک بار از حلزون تراپی استفاده کنیم؟

کارشناسان به افراد بالای ۳۰ سال، هر ۶ ماه یک بار و افراد بالای ۴۰ سال هر چهار ماه یک بار توصیه می کنند تا جهت حلزون تراپی اقدام کنند.

احتیاط کنید! ترکیبات فعال در حلزون بر روی مخاطی است که ترشح می‌کند. شرایط محیطی و روش های استخراج بر روی کیفیت مخاط حلزون تاثیر می گذارد. سطح توانمندی هر کدام از آن ها به درستی مشخص نیست. استفاده از حلزون خطری ندارد؛ اما پیش از انجام این کار به یک متخصص مراجعه کنید. اگر خودتان به انجام آن اقدام می کنید، ابتدا مقدار کمی را امتحان کرده و در صورت عدم حساسیت، از این روش عالی استفاده کنید.

حلزون تراپی در چه سنی انجام شود؟

حلزون با پوست چه می ‌کند؟

مخاط حلزون با آبرسانی به پوست از پیری جلوگیری کرده و چین و چروک ‌ها را بهبود می بخشد؛ در نتیجه جای زخم را از بین می برد. مخاطی که بر روی پوست باقی می ماند، دارای مواد مغذی مانند اسید هیالورونیک، آنزیم های گلیکوپروتئین و پپتیدها می باشد.

کرم حلزون برای چین و چروک ها مفید است؟

این کرم جهت جلوگیری از پیری، چین و چروک های ریز، جوش و آکنه مناسب است. همچنین کرم حلزون دارای خاصیت الاستیسیته و شفافیت پوست بوده و به عنوان یک مرطوب کننده روزانه بسیار مناسب است.

آیا مخاط باقی مانده حلزون ممکن است خطرناک باشد؟

این مخاط موجب مسمومیت نخواهد شد؛ اما مخاط باقی مانده از حلزون های غول پیکر آفریقایی می‌تواند به انسان بیماری منتقل کند.

بیماری‌ هایی که از حلزون به انسان منتقل می شود:

تب حلزون و بیلاریزی، شیستوزومیازیس بیماری است که از کرم ‌های مسطح انگلی به نام شیستوزوم منتقل می ‌شود. مجاری اداری یا روده ممکن است به این انگل آلوده شود. علائم آن اسهال، درد شکم، مدفوع خونی و یا خون در ادرار می باشد.

آیا ژل حلزون تاثیری بر روی پوست دارد؟

حلزون دارای خواص ضد پیری بوده و طبق مطالعات مشخص شده که استفاده از مخاط حلزون در درمان آفتاب سوختگی موثر بوده و باعث بهبود سطح پوست خواهد شد. اما توجه داشته باشید که ژل حلزون تاثیر چندانی بر روی چین و چروک های عمیق نمی گذارد؛ اما می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی خطوط ریز داشته باشد.

آیا حلزون سمی است؟

حلزون های خوراکی سمی نیستند و خوردن شان در انسان مشکل ایجاد نمی کند. اما حلزون های مخروطی دریایی از قدرتمند ترین سموم موجود در طبیعت را در خود دارند. این سم طوری طراحی شده که ماهی را فلج کرده و  انسان را می کُشد.

 آیا حلزون ها گاز می گیرند؟

حلزون ها نیز مانند همه موجودات زنده دندان هایی دارند که از آن ها جهت خوردن غذا استفاده می کنند. در نتیجه بله می تواند پوست را گاز بگیرد؛  این حلزون ها  به طور معمول، انسان را گاز نخواهند گرفت. به دلیل قوی نبودن فک آن ها، در صورتی که حتی شما را گاز بگیرند نیز تاثیر زیادی بر روی پوست بر جای نمی گذارد.

انواع حلزون های پرورشی:

گونه های متفاوتی از حلزون ها را می توان پرورش داد که حلزون هرمافرودیت، حلزون های بدون صدف و همینطور حلزون های اسکارگو از جمله مهم ترین آن ها به شمار می رود. همچنین دیگر گونه‌های حلزون که پرورش داده می شود را در زیر برای تان آورده ایم:

 • Cornu aspersum
 • Helix pomatia
 • Otala lactea
 • Iberus alonensis
 • Cepaea nemoralis
 • Cepaea hortensis
 • Otala punctata
 • Eobania vermiculata
 • Helix lucorum
 • Helix adanensis
 • Helix aperta
 • Theba pisana
 • Sphincterochila candidissima یا Leucochroa candidisima
 • Achatina fulica

فواید حلزون تراپی

تفاوت حلزون های طبی با سایر حلزون ها:

حلزون از جانوران نرم تن بوده که به دلیل سرعت پایین حرکت و آسیب رساندن به باغبانان در بین همگان معروف است. در سرتاسر دنیا، حدود ۳۰ هزار گونه حلزون شناخته شده. هر کدام از آن ها برای خود زیست‌ بوم مجزایی دارند. تعداد محدودی از آن، به طور مستقیم مورد استفاده انسان قرار گرفته و می تواند پرورش  و تکثیر داد.

گونه هایی از حلزون کشف شده که بسیار خطرناک و سمی می باشند؛ برای مثال حلزون مخروطی مرگبارترین حیوانات به شمار می‌ رود. این حیوانات در اقیانوس و دریا های گرمسیری زندگی می ‌کند و به استفاده از نیش خطرناک طعمه را شکار می کند. ماهی را فلج کرده و انسان را می کُشد.

جالب است بدانید که آن ها به طور ناخواسته و غیرمستقیم سالانه ۱۰ هزار انسان را می کشند. این حلزون ها با انگل هایی که دارند، باعث آلودگی آب شده و پس از انتقال به بدن انسان تخم گذاری کرده و در نتیجه می توانند انسان را از پای درآورند.

 • علائم اولیه آن استفراغ خونی و فلج شدن در ناحیه پا است.

چرا ماسک حلزون آمستریس؟

به دلیل بالا بودن قیمت حلزون ها و همین طور چندشناک بودن شان برای برخی افراد، بهتر است از راحت ترین راه اقدام کنید. شما به راحتی می توانید از ماسک های صورت آماده استفاده کنید. ماسک صورت آمستریس مدل حلزون این مشکلات را حل کرده است.

خصوصیات ماسک حلزون آمستریس:انواع حلزون

 • اول، شفاف کننده پوست.
 • دوم، روشن کننده پوست.
 • سوم، خاصیت مرطوب کنندگی.
 • چهارم ضد چین و چروک.
 • پنجم، مراقبت کننده پوست.
 • ششم، نرم کننده پوست.

برند آمستریس با استفاده از مواد اولیه مرغوب، بهترین تجهیزات لازم را به بازار عرضه می کند. ماسک صورت آمستریس مدل حلزون بدون وجود هیچ گونه مواد مضر برای پوست می تواند یک مراقبت کننده عالی جهت احیای پوست باشد.

طریقه استفاده از ماسک آمستریس مدل حلزون:

برای استفاده از ماسک حلزون آمستریس، ابتدا صورت را شسته و خشک کنید. ماسک را بر روی صورت قرار دهید و سپس با انگشتان تان پوست را به آرامی ماساژ دهید تا مواد داخل ماسک به خوبی جذب آن شوند. پس از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از روی صورت برداشته و صورت را با آب ولرم بشویید تا نتیجه معجزه آسای آن را ببینید.

درباره fatemehaz

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.