در بیشتر کشور های آسیایی، حلزون تراپی بر روی صورت افراد جهت داشتن پوستی زیبا صورت می گیرد. همچنین می ‌توان گفت که از محبوب ترین مواد در زمینه مراقبت از پوست در کشور کره، استفاده از محصولاتی که حاوی حلزون می باشد است. آلوورا، عسل، اسید هیالورونیک، چای سبز، روغن درخت چای و عصاره ریشه شیرین ‌بیان تنها برخی از ترکیباتی هستند که جزو محصولات پوست کشور کره به شمار می ‌روند.

همانطور که می دانید، حلزون بر روی پوست می خزد، با انجام این عمل، مخاط ترشح شده را بر روی آن به جا گذاشته و مانند یک ماسک عمل می کند. روش حلزون تراپی باعث ترمیم پروتئین ‌ها، اسید هیالورونیک، الاستین، ضد میکروب ها و آنتی اکسیدان ها بر روی پوست می شود. از مخاط حلزون در زمان یونان باستان جهت کمک به ناخوشی های داخل بدن، از جمله سرفه، سوءهاضمه و التهاب پوست استفاده می شد.

فواید موسین حلزون برای پوست

مدتی است که موسین حلزون و حلزون‌تراپی به دلیل اثرات ضد پیری پوست، به واژه‌ای کلیدی در صنعت مراقبت از پوست تبدیل شده است. موسین حلزون مخاطی است که هنگام حرکت حلزون‌ها روی زمین باقی می ماند. این ماده حاوی ترکیب پیچیده ای از پروتئین ها و مواد شیمیایی آلی است که ممکن است در صورت استفاده از پوست شما دارای مزایای ضد پیری، آبرسانی و ضد التهابی باشد. به همین دلیل است که حلزون‌تراپی یک روش مرسوم برای زیبایی پوست شناخته می‌شود.

موسین حلزون که اسلایم حلزون یا عصاره حلزون نیز نامیده می شود، ممکن است با عنوان SSF روی برچسب محصولات مراقبت از پوست باشد.

دلیل استفاده از موسین حلزون در محصولات مراقبت از پوست اثربخشی بالقوه آن در رفع نگرانی های رایج پوست است. از آنجایی که مردم به طور مداوم به دنبال راه حل های نوآورانه و طبیعی برای نیازهای مراقبت از پوست خود هستند، موسین حلزون به دلیل ترکیب منحصر به فرد خود از ترکیبات که اثرات آبرسانی، ترمیم و ضد پیری را ارائه می دهد، مورد توجه قرار گرفته است.

در مورد قدرت رسانه های اجتماعی نیز چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد. صحبت افراد مختلف درباره تاثیر حلزون تراپی در شبکه‌های اجتماعی مثل تیک تاک و اینستاگرام در محبوبیت این روش درمانی و محصولات مرتبط با آن تاثیرگذار بوده است.

در حلرون تراپی با استفاده از حلزون‌های زنده، موسین آن ها با حرکت بر روی به صورت مستقیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عمل اغلب در برخی از درمان های آبگرم، به ویژه در نقاط خاصی از جهان دیده می شود. از سوی دیگر، محصولات حاوی موسین حلزون حاوی مخاط استخراج شده و فرآوری شده از حلزون ها هستند. این محصولات برای ارائه فواید پوستی بالقوه موسین حلزون بدون نیاز به حلزون های زنده روی صورت فرموله شده اند. تفاوت اصلی حلزون تراپی و ماسک حلزون داری موسین، در روش کاربرد و سطح تماس مستقیم با موجودات زنده است که برخی افراد ممکن است حس خوبی نسبت به آن نداشته باشند.

هیچ عارضه جانبی مستندی درباره استفاده از این ماده وجود ندارد، اما ممکن است در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند. قبل از استفاده از محصول بر روی صورت خود یک تست کوچک از محصول را روی ساعد خود انجام دهید. اگر هر گونه تحریک یا قرمزی وجود دارد، احتمالاً به این ماده آلرژی دارید.

آیا حلزون‌تراپی حیوان آزاری محسوب می‌شود؟

موسین حلزون به روش‌های مختلفی جمع‌آوری می‌شود. برای تولید یک موسین محافظ خاص، حلزون ها باید تحت استرس باشند. برای استرس حلزون ها، آنها را اغلب با چوب می زنند یا با مقدار کمی کلرید سدیم اسپری می کنند تا پاسخ استرس را شروع کنند. حلزون ها در دستگاهی هستند که لجن آنها را جمع می کند. حلزون ها در زمان بهبودی در مکانی امن نگهداری می شوند و سپس به خانه های خود رها می شوند.

در فرآیندی دیگر، پوسته های حلزون ترک خورده و بدن حلزون جدا می شود. حلزون ها در آب سرد شسته می‌شوند تا موسین برای جمع آوری جدا شود.

موسین حلزون اگر به گونه‌ای برداشت شود که به حلزون آسیبی نرساند یا طول عمر آن را کوتاه نکند، حیوان‌آزاری نیست. شرایط پرورش، رشد و نگهداری حلزون نیز به این امر کمک می کند. از نظر علمی، ما نمی‌دانیم که آیا حلزون ها احساس درد می کنند یا نه. تنها چیزی که می دانیم این است که آنها به درد و تهدید، با مکانیسم های دفاعی ترشح مخاط پاسخ می دهند.

بنابراین وقتی نوبت به برداشت موسین حلزون می‌رسد، چند گزینه وجود دارد که باید در نظر بگیرید. برخی از آزمایشگاه‌ها ملایم‌ترین ابزار ممکن را انتخاب می‌کنند، در حالی که برخی دیگر حلزون‌ها را گرسنگی می‌دهند، از اسید استفاده می‌کنند یا به آن‌ها ضربه می‌زنند.

تاریخچه حلزون تراپی:

از ۲۰۰۰ سال پیش و در زمان بقراط، حلزون‌تراپی رونق داشته است. در آن زمان، بقراط حلزون ها را تکه تکه می کرد و در شیری ترش مزه مخلوط می کرد؛ سپس آن را به عنوان ضماد بر روی زخم های پوستی قرار می‌داد.

مخاط حلزون:

حلزون دارای دو نوع مخاط اصلی می‎باشد:

 • اول، باعث ایجاد پوشش شده و در امتداد آن حرکت می کند.
 • دوم، بدن فرد را محافظت می کند.

دانشمندان معتقدند که در زمینه آرایشی، مخاط حلزون، دارای غلظت بالای پروتئین و پلیمرهای دیگر محلول در آب بوده و می‌ تواند زمانی که پوست خشک ‌شود، آن را التیام بخشد. علاوه بر آن،  سفیده تخم مرغ نیز مانند حلزون این اثر را دارد، از جمله دلایل استفاده از سفیده تخم مرغ برای ماسک های صورت، خاصیت ضد چین و چروک بودن آن می باشد.

حلزون تراپی چیست؟

حلزون تراپی از جمله درمان های زیبایی منحصر به فرد به شمار می رود که برای پوست توصیه می گردد. این روش درمانی باعث رفع چین و چروک می شود. در حلزون تراپی، حلزون ها بر روی پوست حرکت کرده و حرکت آن ها باعث جوان سازی و ترمیم بافت های آسیب دیده خواهد شد. آن ها این شیوه را حلزون تراپی یا اسنیل تراپی نام گذاشتند.

در حلزون درمانی، از ترشحات حلزون های مخصوص و درمانگر، جهت از بین بردن سلول ‌های مرده، رفع چین و چروک و کاهش منافذ پوست استفاده می کنند.

حلزون تراپی صورت

محصولات مراقبت از پوست کره ای اغلب در مورد محصولات نوآورانه (یا بهتر است بگوییم غیرمعمول) جلوتر از همه هستند. یکی از موادی که به شدت در فرمول های پرکننده پوست کره ای وجود دارد، موسین حلزون است، زیرا به جوان تر به نظر رسیدن پوست کمک می‌کند.

حلزون تراپی صورت یا فیشال صورت حلزون روشی است که در آن حلزون های زنده روی صورت شما می لغزند. این کار ابتدا با پاکسازی صورت و سپس یک تونر و ماساژ سریع با محصولات موسین حلزون انجام می‌شود. در روش‌های سنتی از حلزون‌های باغی در صورت استفاده می‌شود و آنها برای چند دقیقه روی صورت‌تان میلفغزند. اما بیشتر فیشال های تجاری حلزون به محصولات تزریق شده با موسین حلزون و مراحل منظم صورت می چسبند. به خاطر داشته باشید، هیچ حلزونی در فرآیند استخراج لجن خود آسیب نمی بیند، و همچنین این عمل، یک فرآیند بسیار انسانی است.

موسین حلزون مملو از مواد مغذی ضروری است که می تواند برای پوست شما معجزه کند. اسید هیالورونیک، گلیکوپروتئین، پروتئوگلیکان ها و پپتیدهای میکروبی. یافتن این مواد مغذی ضروری در طبیعت در جاهای دیگر بسیار دشوار است و با اضافه شدن به محصولات مراقبت از پوست، پول زیادی به دست می‌آورد.

دانستن این نکات برای حلزون تراپی پوست مهم است:

91 تا 98 درصد آن آب است: موسین حلزون، هنگامی که در لوازم آرایشی استفاده می شود، چندین بار فیلتر می شود تا خلوص آن افزایش یابد. به این ترتیب، محتوای آب بسیار بالایی دارد که به نوبه خود آن را به یک عامل آبرسان عالی برای پوست تبدیل می کند. استفاده منظم از این ماده می تواند پوستی نرم، لطیف و درخشان به شما بدهد!

این ماده دارای خواص ضد پیری است: موسین حلزون به دلیل فواید ضد پیری بسیار شناخته شده است – افزایش تولید کلاژن و الاستین، به حداقل رساندن آسیب رادیکال های آزاد، ترمیم بافت های آسیب دیده و حفظ سطح هیدراتاسیون. مزایای ضد پیری این ماده باعث محبوبیت آن در بین علاقه مندان به زیبایی شده است.

چندین مشکل پوستی را درمان می کند: موسین حلزون برای درمان انواع مشکلات پوستی مانند پوست خشک، چین و چروک و علائم کشش، آکنه، روزاسه، لکه های پیری، علائم سوختگی، اسکارها، برآمدگی های تیغ و زگیل شناخته شده است.

می تواند پوست تحریک شده را تسکین دهد: یک جزء کلیدی موجود در موسین حلزون آلانتوئین است. این ترکیب به دلیل توانایی آن در تسکین پوست تحریک شده و تقویت بهبود پوست آسیب دیده شناخته شده است.

حلزون تراپی برای جوش صورت

لجن حلزون حاوی ترکیباتی است که ضد التهاب هستند و روند بهبودی را تسریع می کنند. به همین دلایل، لجن حلزون اغلب برای درمان آکنه، اگزما و سایر بیماری های پوستی مانند پوست تحریک شده استفاده می‌شود. وقتی موسین حلزون روی پوست استفاده شود، می تواند به ترمیم آسیب و تحریک تولید کلاژن کمک کند. موسین حلزون علاوه بر فواید پوستی، حاوی اسید هیالورونیک نیز هست که به هیدراته نگه داشتن پوست کمک می کند. برخی از محصولات زیبایی که حاوی موسین حلزون هستند عبارتند از: سرم، ماسک صورت و کرم. در حالی که ممکن است استفاده از لجن حلزون بر روی پوست غیرعادی به نظر برسد، اما شکی نیست که این ماده یک ماده موثر در بسیاری از محصولات زیبایی است.

استفاده از حلزون های زنده به عنوان یک درمان صورت از جایی که هر علاقه مراقبت از پوست در آن متولد می شود، کره جنوبی آغاز شد! در حین انجام صورت حلزون، حلزون های زنده روی صورت مشتری قرار می گیرند. در حالی که حلزون از پوست انسان عبور می کند، سپس لجن ترشح می کند که سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان است. این مواد به آبرسانی و تغذیه پوست کمک می کنند و در نتیجه ظاهری جوان تر دارند. صورت حلزون در سال های اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده است، زیرا افراد بیشتری به دنبال راه های منحصر به فرد برای مراقبت از پوست خود هستند.

مزایای ماده چسبناک حلزون برای پوست:

ماده چسبناک حلزون دارای فواید زیادی بوده که می ‌تواند باعث ترمیم لکه ها و صاف کردن چین و چروک شود. این مخاط باعث رفع چین و چروک و حتی گاهی درمان آکنه شود. علت انتخاب این روش آن است که ماده چسبناک حلزون می تواند الاستین و کلاژن در پوست تولید کند. حلزون تراپی از جمله روش های طبیعی جهت بهره‌وری از حلزون، در مقایسه با لوسیون ها و کرم های آرایشی می باشد.

متخصصین بر این باورند که حلزون تراپی در چین، ژاپن و غرب محبوبیت زیادی دارد؛ اما پس از تاییدیه این درمان، بسیاری از افراد از امتناع کردند؛ چرا که آن ها از دیدن این موجودات بر روی پوست بدشان می‌ آمد و این صحنه را تحمل نمی کردند. از طرف دیگر، کرم های تولید شده حلزون، دارای ماده چسبناک بوده که در بین عموم مشهور تر است.

تاریخچه حلزون تراپی

مخاط حلزون باعث درمان آکنه می شود:

اگر مبتلا به بیماری های پوستی مانند آکنه شدید، می‌توانید از حلزون به طور طبیعی استفاده کنید؛ چرا که آن ها خواص ضد میکروبی داشته و باعث دور نگه داشتن باکتری‌ ها می ‌شود. اسید گلیکولیک در مخاط حلزون باعث می ‌شود تا با لایه برداری پوست از آکنه جلوگیری کند. در نتیجه این عمل پوست های مرده و منافذ آن از بین خواهند برد. مخاط حلزون به پوست صورت کمک زیادی می ‌کند و همین مسئله باعث به حداقل رساندن بروز آکنه می شود.

دلیل این امر ترکیبات هیالورونیک اسید بوده و مولکول های آب جذب پوست شده و پوست را مرطوب نگه می دارند. مخاط حلزون جهت رفع هایپر پیگمانتاسیون آماس _ التهابی خوب است. مخاط حلزون می‌ تواند به محو شدن هایپر پیگمانتاسیون کمک زیادی کند و جهت درمان آکنه و قرمزی پوست نیز مورد استفاده قرار ‌بگیرد. همانطور که پیش از این نیز گفته شد اسید گلیکولیک باعث نرم کردن پوست و از بین بردن سلول‌ های مرده آن می شود. در نتیجه سلول های جدید بازسازی می شوند.

چگونه تاثیر حلزون تراپی بر روی پوست مشخص می شود؟

حلزون ها در هنگام حرکت، ماده ای به نام موکوس بر جای می گذارند. موکوس حاوی کلاژن و الاستین بوده که در تولید و ترمیم سلول های پوستی کمک زیادی می ‌کند. در این بین شکل ظاهری پوست به اندازه کلاژن آن وابسته است و الاستین باعث ارتجاعی و کشسانی پوست می شود.

موکوس از حلزون های با آنتی اکسیدان بالا بوده و همین امر باعث کم شدن التهابات پوستی و آسیب ‌های ناشی از رادیکال های آزاد می شود و در نتیجه بر روی جوان سازی پوست تاثیر زیادی می گذارند.

طریقه استفاده از حلزون بر روی پوست:

جهت انجام حلزون تراپی باید صورت را تمیز کرده و سپس چند حلزون  را از صدف بیرون آورده و بر روی پوست صورت و گردن بگذارید. حلزون ها را در حال حرکت و حدوداً ۳۵ دقیقه بر روی قسمت های مورد نظر قرار دهید. بدین  صورت و با تولید ژل مخصوص ماسک طبیعی به وجود می آورند.

این ژل حاوی پروتئین مخصوصی می باشد که با جذب این ژل توسط پوست به برطرف شدن انواع چین و چروک شده و جوانی به پوست شما بازگردانده می‌شود. طبق تجربه و با حرکت حلزون ها، جریان خفیف الکترونیکی بر روی سطح پوست احساس می شود، اما پس از پایان انجام کار و برداشتن آن ها، حس طراوت و شادابی به پوست باز می‌ گردد.

فواید استفاده از حلزون زنده برای پوست:

 • اول، درمان طبیعی بوده که آسیب های پوستی را تحریک می کند.
 • دوم، کم کردن التهابات پوستی.
 • سوم، بهبود تیرگی صورت و لکه های پوست.
 • چهارم، افزایش نوسازی سلول های پوستی.
 • پنجم، منحل کردن سلول های آسیب دیده پوست و ایجاد سلول های جدید و سالم.
 • ششم، کم کردن جای جوش، زخم های پوستی و ترک های پوستی.
 • هفتم، درخشان شدن سطح پوست، در صورت استفاده مداوم از حلزون تراپی.
 • هشتم، ترمیم کردن سلول های آسیب دیده پوستی که توسط اشعه ماورای بنفش خورشید ایجاد شده بود.
 • نهم، رشد و تکامل مولکول های کربوهیدراتی نگهدارنده در آب، در سطح پوست و در نتیجه حفظ رطوبت و نرمی آن.
 • دهم، تولید مواد ضد میکروبی و مبارزه با عفونت های پوستی.

هر چند وقت یک بار از حلزون تراپی استفاده کنیم؟

کارشناسان به افراد بالای ۳۰ سال، هر ۶ ماه یک بار و افراد بالای ۴۰ سال هر چهار ماه یک بار توصیه می کنند تا جهت حلزون تراپی اقدام کنند.

احتیاط کنید! ترکیبات فعال در حلزون بر روی مخاطی است که ترشح می‌کند. شرایط محیطی و روش های استخراج بر روی کیفیت مخاط حلزون تاثیر می گذارد. سطح توانمندی هر کدام از آن ها به درستی مشخص نیست. استفاده از حلزون خطری ندارد؛ اما پیش از انجام این کار به یک متخصص مراجعه کنید. اگر خودتان به انجام آن اقدام می کنید، ابتدا مقدار کمی را امتحان کرده و در صورت عدم حساسیت، از این روش عالی استفاده کنید.

حلزون تراپی در چه سنی انجام شود؟

حلزون با پوست چه می ‌کند؟

مخاط حلزون با آبرسانی به پوست از پیری جلوگیری کرده و چین و چروک ‌ها را بهبود می بخشد؛ در نتیجه جای زخم را از بین می برد. مخاطی که بر روی پوست باقی می ماند، دارای مواد مغذی مانند اسید هیالورونیک، آنزیم های گلیکوپروتئین و پپتیدها می باشد.

کرم حلزون برای چین و چروک ها مفید است؟

این کرم جهت جلوگیری از پیری، چین و چروک های ریز، جوش و آکنه مناسب است. همچنین کرم حلزون دارای خاصیت الاستیسیته و شفافیت پوست بوده و به عنوان یک مرطوب کننده روزانه بسیار مناسب است.

آیا مخاط باقی مانده حلزون ممکن است خطرناک باشد؟

این مخاط موجب مسمومیت نخواهد شد؛ اما مخاط باقی مانده از حلزون های غول پیکر آفریقایی می‌تواند به انسان بیماری منتقل کند.

بیماری‌ هایی که از حلزون به انسان منتقل می شود:

تب حلزون و بیلاریزی، شیستوزومیازیس بیماری است که از کرم ‌های مسطح انگلی به نام شیستوزوم منتقل می ‌شود. مجاری اداری یا روده ممکن است به این انگل آلوده شود. علائم آن اسهال، درد شکم، مدفوع خونی و یا خون در ادرار می باشد.

آیا ژل حلزون تاثیری بر روی پوست دارد؟

حلزون دارای خواص ضد پیری بوده و طبق مطالعات مشخص شده که استفاده از مخاط حلزون در درمان آفتاب سوختگی موثر بوده و باعث بهبود سطح پوست خواهد شد. اما توجه داشته باشید که ژل حلزون تاثیر چندانی بر روی چین و چروک های عمیق نمی گذارد؛ اما می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی خطوط ریز داشته باشد.

آیا حلزون سمی است؟

حلزون های خوراکی سمی نیستند و خوردن شان در انسان مشکل ایجاد نمی کند. اما حلزون های مخروطی دریایی از قدرتمند ترین سموم موجود در طبیعت را در خود دارند. این سم طوری طراحی شده که ماهی را فلج کرده و  انسان را می کُشد.

 آیا حلزون ها گاز می گیرند؟

حلزون ها نیز مانند همه موجودات زنده دندان هایی دارند که از آن ها جهت خوردن غذا استفاده می کنند. در نتیجه بله می تواند پوست را گاز بگیرد؛  این حلزون ها  به طور معمول، انسان را گاز نخواهند گرفت. به دلیل قوی نبودن فک آن ها، در صورتی که حتی شما را گاز بگیرند نیز تاثیر زیادی بر روی پوست بر جای نمی گذارد.

انواع حلزون های پرورشی:

گونه های متفاوتی از حلزون ها را می توان پرورش داد که حلزون هرمافرودیت، حلزون های بدون صدف و همینطور حلزون های اسکارگو از جمله مهم ترین آن ها به شمار می رود. همچنین دیگر گونه‌های حلزون که پرورش داده می شود را در زیر برای تان آورده ایم:

 • Cornu aspersum
 • Helix pomatia
 • Otala lactea
 • Iberus alonensis
 • Cepaea nemoralis
 • Cepaea hortensis
 • Otala punctata
 • Eobania vermiculata
 • Helix lucorum
 • Helix adanensis
 • Helix aperta
 • Theba pisana
 • Sphincterochila candidissima یا Leucochroa candidisima
 • Achatina fulica

فواید حلزون تراپی

تفاوت حلزون های طبی با سایر حلزون ها:

حلزون از جانوران نرم تن بوده که به دلیل سرعت پایین حرکت و آسیب رساندن به باغبانان در بین همگان معروف است. در سرتاسر دنیا، حدود ۳۰ هزار گونه حلزون شناخته شده. هر کدام از آن ها برای خود زیست‌ بوم مجزایی دارند. تعداد محدودی از آن، به طور مستقیم مورد استفاده انسان قرار گرفته و می تواند پرورش  و تکثیر داد.

گونه هایی از حلزون کشف شده که بسیار خطرناک و سمی می باشند؛ برای مثال حلزون مخروطی مرگبارترین حیوانات به شمار می‌ رود. این حیوانات در اقیانوس و دریا های گرمسیری زندگی می ‌کند و به استفاده از نیش خطرناک طعمه را شکار می کند. ماهی را فلج کرده و انسان را می کُشد.

جالب است بدانید که آن ها به طور ناخواسته و غیرمستقیم سالانه ۱۰ هزار انسان را می کشند. این حلزون ها با انگل هایی که دارند، باعث آلودگی آب شده و پس از انتقال به بدن انسان تخم گذاری کرده و در نتیجه می توانند انسان را از پای درآورند.

 • علائم اولیه آن استفراغ خونی و فلج شدن در ناحیه پا است.

چرا ماسک حلزون آمستریس؟

به دلیل بالا بودن قیمت حلزون ها و همین طور چندشناک بودن شان برای برخی افراد، بهتر است از راحت ترین راه اقدام کنید. شما به راحتی می توانید از ماسک های صورت آماده استفاده کنید. ماسک صورت آمستریس مدل حلزون این مشکلات را حل کرده است.

خصوصیات ماسک حلزون آمستریس:انواع حلزون

 • اول، شفاف کننده پوست.
 • دوم، روشن کننده پوست.
 • سوم، خاصیت مرطوب کنندگی.
 • چهارم ضد چین و چروک.
 • پنجم، مراقبت کننده پوست.
 • ششم، نرم کننده پوست.

برند آمستریس با استفاده از مواد اولیه مرغوب، بهترین تجهیزات لازم را به بازار عرضه می کند. ماسک صورت آمستریس مدل حلزون بدون وجود هیچ گونه مواد مضر برای پوست می تواند یک مراقبت کننده عالی جهت احیای پوست باشد.

طریقه استفاده از ماسک آمستریس مدل حلزون:

برای استفاده از ماسک حلزون آمستریس، ابتدا صورت را شسته و خشک کنید. ماسک را بر روی صورت قرار دهید و سپس با انگشتان تان پوست را به آرامی ماساژ دهید تا مواد داخل ماسک به خوبی جذب آن شوند. پس از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از روی صورت برداشته و صورت را با آب ولرم بشویید تا نتیجه معجزه آسای آن را ببینید.

سوالات متداول

آیا خوردن حلزون برای پوست مفید است؟

و در قرن نوزدهم، حلزون ها به عنوان راهی برای داشتن پوستی صاف و درمانی برای مشکلات مختلف از فتق گرفته تا بیماری های قفسه سینه و سل مورد توجه قرار گرفتند. مزایای سلامتی ثابت شده حلزون ها از خوردن آنها ناشی می شود. گوشت حلزون پخته دارای مواد مغذی مانند پروتئین، سلنیوم، مس، ویتامین E، پتاسیم و روی است.

حلزون‌ها می‌توانند انسان را بیمار کنند؟

حلزون‌های پرورشی کاملا بی‌خطر هستند. اما حلزون‌های معمولی ممکن است از طریق تماس با زباله‌های آلوده شوند و بیماری ایجاد کنند. تصور می‌شود که این مورد در تایوان به وجود آمده است، جایی که A. cantonensis یکی از مهم‌ترین انگل‌های مشترک بین انسان و دام شناسایی شد.

آیا موسین حلزون عوارض جانبی دارد؟

در حالی که موسین حلزون هیچ عارضه جانبی عمده ای ندارد، چیزی که کارشناسان مشتاق به آن هستند این است که تحقیقات اثبات شده در مورد این ماده هنوز عارضه ای را گزارش نکرده است. توجه به این نکته نیز مهم است که محصولات حاوی موسین حلزون ممکن است تمام مزایای فوق را نداشته باشند. در نظر گرفتن اینکه آیا ترکیبات به‌درستی با مواد فعال در دوز کافی بالا فرمول‌بندی شده‌اند که به پوست شما اجازه می‌دهد از این فواید در هنگام استفاده موضعی از این ماده استفاده کند یا خیر، مهم است.

چه کسانی نباید از موسین حلزون استفاده کنند؟

موسین حلزون تا به امروز هیچ عارضه جانبی مستند پزشکی نداشته است. با این حال، اگر به حلزون یا نرم تنان حساسیت دارید، نباید از موسین حلزون استفاده کنید. در ابتدا برای اطمینان از اینکه نسبت به آنها واکنش نامطلوبی ندارید روی قسمتی از پوست امتحان کنید.

هر چند وقت یکبار باید از موسین حلزون استفاده کنید؟

هیچ راهنمایی برای اینکه چند بار باید از موسین حلزون استفاده کنید وجود ندارد، و نیازی به نگرانی در مورد زیاده روی وجود ندارد. با این حال، بسته به نوع پوست خود، ممکن است لازم باشد میزان استفاده از آنها را تنظیم کنید. به عنوان مثال، افرادی که پوست خشک دارند ممکن است نیاز به استفاده از محصولات موسین حلزون بیشتر از افراد دارای پوست چرب داشته باشند.

آیا استفاده از موسین حلزون در صبح و شب مناسب است؟

استفاده از موسین حلزون یک یا دو بار در روز (صبح و شب) کاملاً خوب است.

درباره fatemehaz

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *