بر اساس بررسی های صورت گرفته یکی از بزرگ ترین مراجعه های برندهای آرایشی، سلامت و زیبایی در ایران است، تعدادی از محبوب ترین و موثرترین برند های تولید کننده ماسک ورقه ای مورد بررسی قرار گرفته شده که می خواهیم بهترین شیت ماسک ها را به شما معرفی نماییم. پیش از آغاز مقاله لازم است بدانیم که ماسک ورقه ای را با عناوینی مانند شیت ماسک، ماسک کاغذی، ماسک صورت، ماسک سلولوزی، ماسک آماده و ماسک نقابی نیز می شناسند.

ماسک ورقه ای صورت:

ماسک ورقه ‌ای یا شیت ماسک (sheet mask) یک ورقه پارچه ‌ای یا کاغذی می باشد که به سرم‌ پوستی و یا ویتامین ها و موادی که بسیار خوب به پوست نفوذ می نمایند آغشته‌ شده و سوراخ‌ هایی برای چشم، بینی و دهان دارد. این نوع ماسک قیمت‌ های مختلفی دارد و فقط بعد از ۲۰ دقیقه قرارگرفتن روی پوست، ظاهر آن را درخشان ‌تر می‌کند؛ زیرا این مواد نفوذ بالا و غلظت زیادی دارند و مثل این عمل می کنند که شما به بهترین اسکین کر مراجعه نموده و با بهترین مواد مغذی، به پوست شما رسیدگی شده اما با این تفاوت که شما در منزل و خودتان این کار را انجام می دهید.

انواع ماسک صورت را بشناسید:

برای هر نوع مشکل پوستی، نوع مشخص ماسک صورت وجود دارد. اولین قدم برای داشتن چهره ای بی عیب و نقص با مراقبت از پوست آغاز می شود، نه آرایش. تلاش برای فهمیدن این که چه نوع ماسکی برای پوست شما بهتر است می تواند بسیار گیج کننده باشد.

اول، ماسک پوست صورت حاوی آنزیم:

آناناس، پاپایا و بلوبری تنها برای اسموتی صبحانه شما کاربرد ندارد. این میوه ها و البته بیشتر موارد دیگر، حاوی آنزیم هایی می باشند که نیاز شما برای درخشش پوست را برآورده خواهند کرد. ماسک های حاوی آنزیم سلول های مرده پوست را در خارجی ترین لایه پوست تجزیه می کنند و پوست تازه و شبیه کودک را به نمایش می گذارند. این مدل ماسک صورت برای انواع پوست، از جمله پوست حساس توصیه می گردد.

دوم، ماسک پوست ضد باکتری:

ماسک های ضد باکتری دارای خاصیت سم زدایی و شفاف سازی هستند. این ماسک های ضد باکتری با جذب چربی اضافی و از بین بردن منافذ پوست به پاکسازی پوست کمک شایانی می کنند. قابل استفاده برای انواع پوست به جز پوست خشک و حساس می باشند.

انواع ماسک صورت را بشناسید

سوم، ماسک صورت ژله ای:

ماسک های ژله ای با مواد فوق العاده آبرسان همراه می باشند که منجر می شود تا پوست نرم و مغذی گردد. آن ها زیر آرایش و همچنین به عنوان یک ماسک شبانه عالی فعالیت می کنند! به همین جهت بهترین نوع ماسک برای پوست های خشک و کم آب هستند.

چهارم، ماسک صورت لایه بردار:

لایه بردارهای شیمیایی مثل اسیدهای هیدروکسی آلفا و اسیدهای هیدروکسی بتا در انواع مختلف وجود دارد. اسیدهای آلفا هیدروکسی لایه خارجی پوست را لایه برداری می نمایند. آن ها همچنین با تحریک تولید کلاژن پوست را محکم و جوان تر خواهند کرد.

سالیسیلیک اسید در مبارزه با لکه های پوستی مستعد آکنه عالی می باشند. اسید هیدروکسی بتا منافذ را از بین برده و همه ی آلودگی ها را بیرون می آورد. اگر دچار کم خوابی هستید، ماسک های لایه بردار سبب می شوند تا اثرات کم خوابی در پوست رویت نشود. این نوع ماسک برای پوست های مختلط و چربی توصیه می شود.

پنجم، ماسک صورت ورقه ای:

ماسک های ورقه ای درست مثل شکل صورت می باشند که دوز غلیظی مواد مغذی را به پوست می رسانند. احتمالاً این نوع ماسک هم به خاطر راحتی استفاده و هم به خاطر تاثیراتش محبوب ترین ماسک حال حاضر است. ماسک صورت ورقه ای، پوست را مجبور به جذب مواد ماسک کرده بدون این که این مواد تبخیر شوند یا از روی پوست بلغزند.

ششم، ماسک سفالی بهترین ماسک پاکسازی صورت:

این نوع ماسک صورت را نباید با ماسک های آبکی اشتباه گرفت. ماسک های سفالی خشک ترند و از یک ماده معدنی خاص تولید می شوند. به صورت سنتی، این ماسک های تمیز کننده عمیق همه ی چربی اضافی پوست را جذب می نمایند. در دنیای مدرن امروز، طیف ماسک های سفالی وجود دارد و بعضی از آن ها با رس های ملایم و مواد مرطوب کننده نیز ترکیب شده اند. این ماسک برای پوست های چرب و مستعد آکنه بسیار توصیه می شود.

هفتم، ماسک صورت آبرسان:

ماسک های آبرسان، میزان آبرسانی را به حداکثر می رسانند. همچنین می توانید آن ها را برای لب و زیر چشم به کار ببرید. این نوع ماسک برای انواع پوست به ویژه پوست های حساس توصیه می گردد.

هشتم، ماسک زغالی یکی از بهترین انواع ماسک ها برای صورت:

ماسک صورت زغالی می تواند کمک زیادی به بیرون کشیدن باکتری ها، کثیفی و چربی اضافی پوست کند. اگر اغلب در فضاهای باز و محیط بیرون خانه حضور دارید، زغال چوب می تواند به از بین بردن آلودگی هایی که در منافذ قرار می گیرد کمک نماید. این ماسک به از بین بردن جوش های سرسیاه کمک می نمایند و از ظهور جوش های جدید جلوگیری کنند.

ماسک صورت ورقه‌ای برای آقایان

استفاده از ماسک ورقه‌ای  صورت حرکت هوشمندانه است زیرا پوست شما بزرگترین عضو بدن شما (که در واقع تمام آن را در بر میگیرد) است. یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ حالت ظاهری پوست، استفاده از ماسک صورت است. در واقع، ماسک های صورت اکنون به یک جزء ضروری از روتین مراقبت از پوست مردان تبدیل شده‌اند.

نیازهای مراقبت از پوست در ماسک صورت مردانه منحصر به فرد است. پوست مردان از بسیاری جهات با زنان متفاوت است. به عنوان مثال، مردان غدد چربی بیشتری (که چربی بیشتری تولید می کنند) روی صورت خود دارند. که نسبت به زنان خیلی بیشتر است.

به دلیل این تفاوت‌ها، ماسک های مردانه دارای ترکیبات خاص خود هستند که متناسب با نیازهای خاص پوست مردان طراحی شده اند. این ماسک‌ها معمولاً از خاک رس یا گل ساخته می‌شوند که هر دو به دلیل توانایی جذب ناخالصی‌ها و چربی اضافی پوست شناخته شده‌اند. این محصولات و ماسک‌‌های صورت ورقه‌ای مراقبت از پوست مردانه حاوی موادی مانند عصاره جلبک دریایی یا پودر زغال هستند که به سفت شدن منافذ و حذف سلول های مرده از سطح پوست کمک می کند.

ماسک‌های ورقه‌ای مردانه پوست‌های خشک و کدر را مرطوب و صاف می‌کنند. علاوه بر این، آنها مزیت اضافی کاهش استرس را نیز دارند.  وقتی از ماسک ورقه‌ای صورت استفاده می‌کنید، به مدت 10 تا 20 دقیقه نمی‌توانید از جای خود بلند شوید. بنابراین، شما مجبور هستید دراز بکشید، استراحت کنید و اجازه دهید ماسک جادوی خود را انجام دهد! به این ترتیب روتین پوستی روی کاهس استرس‌تان نیز تاثیر خواهد گذاشت.

پس از اتمام زمان استفاده، به سادگی ماسک را به صورت یک تکه جدا کرده و دور بریزید. در نهایت، روتین مراقبت از پوست خود را با یک مرطوب کننده صورت مردانه ادامه دهید. ولی حواس‌تان باشد شستشوی صورت و استفاده از مرطوب‌کننده اصلا کافی نیست.

ماسک های صورت ورقه‌ای مردانه یک قدم فراتر می روند و نیازهای خاص پوست شما را برطرف می کنند. هر ماسک صورت برای مردان مزایای خود را دارد. اما به طور کلی، ماسک‌های صورت گردش خون را تحریک می‌کنند و باعث می‌شوند رگ‌های خونی پوست شما منبسط شوند و در نتیجه گردش خون بهبود یافته و ظاهری جوان‌تر و درخشان‌تر داشته باشید. در نهایت، آنها نتایج روتین مراقبت از پوست شما را بهبود می‌بخشند.

 

ماسک های ورقه‌ای صورت با پاکسازی صورت و از بین بردن مواد زائد و چربی از منافذ پوست، اثربخشی سایر محصولات مراقبت از پوست را بهبود می بخشد. به هر حال، مرطوب کننده ها و کرم های ضد چروک مردانه زمانی بیشترین تاثیر را دارند که بتوانند به عمق پوست شما نفوذ کنند.

معایب ماسک ورقه‌ای ارزان

ماسک‌های ورقه‌ای صورت امروزه به‌طور تحسین‌برانگیزی تبدیل به رایج‌ترین بخش روتین پوستی شده‌اند. این محصولات به تدریج در حال تبدیل شدن به بخشی ضروری از درمان‌های پوستی زنان و مردان است. هدف ماسک های ورقه ای آبرسانی، بهبود، مرطوب کنندگی، آرام بخش و روشن کنندگی پوست شماست. این روند از کره، به ویژه کره جنوبی سرچشمه گرفت، جایی که زنان و مردان زمان و تلاش زیادی را صرف مراقبت از پوست خود می‌کنند.

ماسک‌های ورقه‌ای اخیراً صنعت زیبایی را تغییر داده‌اند. با بیشتر شدن افراد مشهور مختلف که از ماسک‌های ورقه‌ای استفاده می‌کنند و در مورد آن در رسانه‌های اجتماعی خود پست می‌کنند، محبوبیت این محصول نیز بیشتر شده است. از مطالعه اخیر انجام شده توسط NPD Group در ایالات متحده، فروش ماسک ها حدود 60٪ افزایش یافته است که امار قابل توجهی در صنعت بهداشت و زیبایی است.

اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که ماسک های ورقه ای بسیار کمی وجود دارند که تفاوت قابل توجهی در پوست ایجاد کنند، زیرا مقدار اسانس خیلی از آن‌ها برای ایجاد تغییر بسیار کم است. بنابراین در بین برندهای ایرانی و خارجی ماسک ورقه‌ای صورت باید حواس‌تان باشد به سراغ کدام گزینه می‌روید.

این روزها ماسک‎های ورقه‌ای یا قیمت‌های بسیار ارزان در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام تبلیغ می‌شود. درست ایت که قیمت ماسک ورقه‌ای به طور کلی اقتصادی است اما ارزانی غیرمعقول بعضی از این ماسک‌ها یک عامل خطرناک است.

بسیاری از ماسک های ورقه‌ای ارزان با استفاده از الیاف مصنوعی به جای مواد زیست تخریب پذیر مانند پنبه ساخته می شوند. اما حتی اگر ماسک ورقه ای از پنبه ساخته شده باشد، اغلب در پلاستیک پیچیده شده است. با توجه به اینکه ماسک های ورقه ای فقط محصولات یک بار مصرف هستند، ماسک ورقه‌ای ارزان ضایعات زیادی ایجاد می‌کند و در برابر قیمت خیلی پایین خود، هزینه‌ای زیادی را بر پوست صورت شما تحمیل ‌می‌کند.

بهترین ماسک صورت برای پوست چرب:

بهترین ماسک برای پوست های چرب، ماسک هایی می باشند که از چربی پوست کاسته و پوست را خشک می نمایند. از بین بردن چربی اضافی و متعادل سازی چربی های موجود در پوست می باشد. منافذ مسدود شده چیزی است که به صورت طبیعی برای افرادی که پوست چرب دارند وجود دارد. به خاطر این که منافذ مسدود شده به پوست آسیب می رسانند  حتما باید به فکر درمان آن ها باشید.

بهترین ماسک صورت برای پوست چرب

کسانی که پوستشان چربی است باید در پی موادی باشند که به بیرون کشیدن ناخالصی های پوست کمک نموده و از شر چربی های اضافی که پوست  تولید می کند، خلاص شوند. درمان پوست چرب هرگز نباید با این هدف باشد که همه ی چربی های طبیعی صورت از بین برود. از بین رفتن چرب طبیعی صورت تنها باعث تحریک و خشکی بیشتر خواهد شد.

از ماسک هایی که شامل مواد مسدود کننده منافذ مانند کره کاکائو و موم است، بپرهیزید. فردی با پوست چرب باید از ماسکی که شامل مواد: جوجوبا، روغن درخت چای، خاک رس، اسید گلیکولیک است کمک بگیرید.

بهترین ماسک صورت برای پوست خشک و کدر کدام است؟

بر خلاف افرادی که پوستشان چرب است، کسانی که پوستشان خشک است رنگ پوست بسیار کدری دارند. در اغلب موارد، شما باید در پی ماسک صورت هایی باشید لطافت پوست را بدون خشک شدن یا تحریک بیشتر به آن بازگرداند. برای پوست خشک به دنبال ماسکی باشید که سبب آبرسانی پوست و رطوبت رسانی می گردد. همچنین به دنبال موادی مثل آنتی اکسیدان ها و روغن های مغذی بگردید.

ماسک صورت با ترکیب مواد روشن کننده و مرطوب کننده نتیجه ای عالی برای شما به ارمغان می آورد. فرمول این مدل ماسک پوست اگر با کیفیت باشد به عمق پوست نفوذ می کند و باعث دخشان تر شدن پوست می گردد.

بهترین ماسک صورت برای پوست حساس:

افرادی که پوستشان حساس است، بهتر است برای مقابله کردن با حساسیت از محصولاتی استفاده کنند که کاربردشان تسکین و آرامش پوست می باشد. پوست حساس در پی مواد آرام قسمتی است که باعث تسکین و التیام گردد. مواد لازم برای ماسک صورت مناسب پوست حساس شامل آنتی اکسیدان ها، چای سبز و اسطوخودوس می شود.

ماسک صورت با کاربرد بازیابی رطوبت پوست، به منظور تسکین و مقابله با مشکلات پوست حساس بسیار مناسب است. این مدل ماسک صورت آنتی اکسیدان و ویتامین های مورد نیاز پوست را برای مقابله کردن با حساسیت فراهم می نماید و یک پوست مرطوب برای شما به وجود خواهد آورد.

همیشه پیش از خرید و استفاده از ماسک صورت، به مواد تشکیل دهنده آن توجه نمایید. اگر نمیدانید ترکیبات آن چه کاربردی دارد با تایپ کردن هر کدام از ترکیبات آن در یک موتور جستجو اطلاعات کافی بدست می آورید که  آیا این محصول واقعاً مفید است یا خیر.

گزینه دیگر این است که از متخصص پوست درباره ی محصولاتی که در نظر دارید سوال نمایید. متخصصین پوست در مورد این که چرا برخی از مواد مضر هستند و چرا بعضی دیگر مضر نیستند، توضیحات دقیقی ارائه می دهند. ماسک هایی با مواد تشکیل دهنده شیمیایی، تنها بثورات، قرمزی و آکنه بیشتری به وجود می آورد.

ماسک صورت برای پوست مستعد آکنه:

اگر پوستی مستعد آکنه دارید، استفاده از محصولات مملو از مواد امکان دارد سبب تحریک بیشتر پوست شما گردد. حتماً از یک متخصص پوست سوال کنید کدام محصولات برای مقابله با برافروختگی آکنه بهترین عملکرد را دارد. چندین محصول و داروی جوش و آکنه وجود دارد، اگرچه این داروها برای کسی که با آکنه دست و پنجه نرم می کند بسیار مفید است، اما استفاده بیش از حد از این نوع محصولات نیز ایده خوبی نمی باشد.

ماسک صورت برای پوست مستعد آکنه

استفاده بیش از اندازه از محصولات ضد آکنه سبب تحریک و خشکی پوست می گردد. حتماً دستورالعمل های محصول را بخوانید و به آن ها عمل نمایید و همچنین با متخصص پوست درباره ی این محصولات صحبت نمایید. در صورت استفاده از ماسک مسدود کننده منافذ، این نوع پوست می تواند بیشتر آسیب ببیند.

در بعضی مواقع به خاطر عدم تعادل در رطوبت و البته مسدود شدن منافذ، پوست مستعد آکنه می گردد. بهتر است از ماسک صورت هایی استفاده نمایید که هیچ ماده خشن ندارند. بدنبال موادی مثل گل رز، خاک رس، ذغال فعال و اسید سالیسیلیک باشید.

استفاده از ماسک کلینیکی:

توجه داشته کنید که استفاده از ماسک ها برای پاکسازی و … موقتی هستند ماسک‌ های پوست در کلینیک های زیبایی با روش های زیبایی دیگر از جمله پاکسازی و جوانسازی پوست کاربرد دارند و به تنهایی از این روش نمی توان استفاده نمود.

معرفی بهترین برند ماسک ورقه ای:

امروزه به خاطر استقبال بالای مصرف ‌کنندگان، انواع شیت ماسک با تنوع زیاد و قیمت متفاوت به تولید می‌ رسد. شما با هر میزان بودجه ای می‌توانید ماسک ورقه‌ای مورد نظر خود را خریداری و استفاده نمایید. توجه داشته باشید که استفاده یک ماسک از یک برند معروف بسیار تاثیرگذار خواهد بود که در اینجا به چند نمونه از بهترین برندهای تولیدکننده ماسک ورقه ای صورت اصل با قیمت مناسب اشاره خواهیم.

برندهای خارجی:

اول، برند استوری درم کره ای:

به کارگیری ماسک ورقه ای که از محصولات حفاظت از پوست می باشد، در آغاز به وسیله ی مردم کشور کره جنوبی تولید و سپس در جای جای دنیا فراگیر گشت. کره ی جنوبی از معروف ‌ترین کشورهای جهان در حوزه ی محصولات مراقبت از پوست شناخته شده است. تعجبی ندارد اگر بگوییم انواع بهترین ماسک‌ ورقه ‌ای که امروزه تا این اندازه در دنیا رواج یافته است، از این کشور کوچک آسیایی سرچشمه می ‌گیرند. این مدل ماسک قسمتی جدایی ناپذیر از روتین پوست مردمان کره جنوبی می باشد.

برند استوری درم کره ای

کره جنوبی مبدا ماسک‌ های نقابی صورت بوده و به ‌همین خاطر، این کشور انواع بهترین ماسک ورقه ای کره ای را به جهان عرضه می ‌کند. استوری درم یکی از همین برندهای کره‌ای می باشد که با توجه به تکنولوژی اسموسل و تاثیرگذاری بالای خود توانسته جایگاه خوبی را در میان مصرف‌ کنندگان ایرانی بدست آورد. وجود فناوری اسموسل در شیت ماسک‌ های استوری درم سبب می ‌شود تا مواد موثر داخل ماسک به عمیق‌ترین لایه‌ های پوست نفوذ و تاثیر خود را به جای بگذارد که منجر می شود شما فورا نتیجه محصول را مشاهده نمایید و مدت بسیار زیادی از تاثیر آن بهره مند شوید.

دوم، برند گلم گلو:

برند گلم گلو از محبوب ‌ترین برند های آمریکایی بوده که به تولید محصولات موثر و پرکاربرد، مشهور است. این برند، ماسک ورقه‌ای مدل GLOWLACE را یک ماسک تخصصی برای آبرسانی بسیار قوی و ضد لک و روشن کننده که سبب درخشندگی پوست می شود را تولید کرده است. این ماسک یک راه حل سریع برای شاداب ‌کردن پوست خسته و کدر بوده و تنها در چند دقیقه، پوست را درخشان می کند و انرژی ازدست‌ رفته را به آن باز خواهد گرداند. همچنین می توان گفت با این قیمت و کیفیت بسیار کمیاب است؛ چرا که حاوی عصاره کافئین و چای سبز بوده که به خالص ترین شیوه و بالاترین کیفیت در این محصول وجود دارد.

برند گلم گلو

سوم، برند بالانس:

بالانس، یک برند انگلیسی می باشد که انواع محصولات با قیمت مناسب آن توانسته طرفداران بسیاری را در سرتاسر جهان پیدا کند. ماسک صورت  طلایی ‌رنگ و جوان ‌کننده این مجموعه از جنس هیدروژل می باشد که مواد موثر را به ‌خوبی داخل خود نگه می ‌دارد. کلاژن و نانو ذرات طلا که به طلای کلوئیدی مشهرور است، سبب تولید کلاژن در پوست شما شده و علاوه‌ بر این یک آبرسان و شفاف ‌کننده بسیار قوی پوست می باشد.

برند بالانس

چهارم، برند گارنیه:

گارنیه یا گارنیر از برندهای دیگر تولید کننده بهترین ماسک ورقه ای بوده که تولیدات آن در کشور ایران در دسترس است. شما می توانید شیت ماسک ‌های آبرسان، سفت ‌کننده، روشن‌ کننده، سم ‌زدا، پاک‌ کننده و درخشان ‌کننده گارنیه را یک بار در هفته استفاده نمایید. این برند فرانسوی کیفیت پوست شما را در کوتاه ترین زمان بیشتر می کند.

برند گارنیه

برندهای ایرانی:

برند آمستریس:

آمستریس زیر مجموعه ی هلدینگ  ptmco:
گروه مراقبت پوست، مو و زیبایی آمستریس یکی از زیرمجموعه های فعال هلدینگ ptmco پی تی ام کو است. در همین راستا دوره ها، همایش های اسکین کر، مراقبت پوست و مو و زیبایی و ورکشاپ های تخصصی خود را در قالب هلدینگ PTMco در ایران، دوبی، گرجستان، نخجوان و آنتالیا برگزار کرده است. جدید ترین اقدام گروه آمستریس، تولید محصولات تخصصی پوست و مو یا همان اسکین کر می باشد. لذا با توجه به نیروهای کارآمد و زیرمجموعه ی متخصص آمستریس، تولید با کیفیت، سرلوحه این مجموعه قرار گرفته است.
هلدینگ پی تی ام گروپ دارای زیر مجموعه های زیر است:

 • اول، آموزشگاه فنی حرفه ای گوهر پژوه.
 • دوم، کلینیک پوست، مو و زیبایی یسنا.
 • سوم، شرکت تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی پی تی ام گروپ.
 • چهارم، گروه مراقبت پوست، مو و زیبایی آمستریس.

از جمله فعالیت های این هلدینگ:

 • اول، تولید و فروش تجهیزات پزشکی و زیبایی.
 • دوم، آکادمی تخصصی برگزاری دوره های زیبایی ویژه پزشکان و پیراپزشکان.
 • سوم، برگزاری همایش و سمینارهای تخصصی ویژه پزشکان و پیراپزشکان.
 • چهارم، فروش انواع محصولات زیبایی، پوست و مو.
 • پنجم، مشاوره و مجری تجهیز مطب و کلینیک های زیبایی.
 • ششم، مشاوره و مجری تبلیغات پزشکان و مراکز زیبایی در فضای مجازی.

برند آمستریس

افتخارات:

 • اول، برگزاری بزرگ ترین همایش ها و سمینارهای بین المللی در زمینه پوست، مو و زیبایی.
 • دوم، برگزاری همایش بیوتی گلد Beauty Gold در گرجستان.
 • سوم، نماینده انحصاری آکادمی بین المللی MTC انگلستان در ایران.
 • چهارم، نماینده انحصاری فروش ژل بلاست محصول کره جنوبی در ایران.
 • پنجم، نماینده انحصاری فروش ژل مونالیزا محصول کره جنوبی در ایران.
 • ششم، نماینده انحصاری کلارگردنی آمبو دانمارک در ایران.
 • هفتم، نمانده انحصاری نخ های لیفت و جوانسازی بای میسون کره جنوبی در ایران.
 • هشتم، نماینده فروش محصولات لایف سل.

لازم به ذکر است که همه ی ماسک های ورقه ای آمستریس با توجه به علم روز و با بالاترین کیفیت و فناوری به تولید می رسند.

سوالات متداول درباره ی ماسک های پوستی:

آیا می‌توانم هر روز از ماسک ورقه‌ای استفاده کنم؟

متخصصان پوست به ما گفتند اگر ماسک حاوی اسید گلیکولیک نباشد، هر روز از ماسک ورقه ای استفاده کنیم. ماسک های که برچسب “ضد پیری” دارند، معمولاً با اسید گلیکولیک فرموله می شوند، بنابراین نباید هر روز از آن‌ها استفاده کنید.

ماسک‌های ورقه‌ای چه معایبی دارند؟

بسیاری از ماسک‌های ورقه‌ای موجود در بازار در برندهای ایرانی و خارجی حاوی مواد بالقوه مضر مانند پارابن، عطرهای مصنوعی و مواد نگهدارنده هستند. این مواد می توانند به مرور زمان باعث تحریک، واکنش های آلرژیک و حتی آسیب به منافذ پوستی شوند.

تاثیر گذاری ماسک خانگی بیشتر است یا شیت ماسک؟ یا همان ماسک ورقه ای

پاسخ، به منظور این که پوست ما از مواد مغذی ماسک ها استفاده کند، باید سایز این ویتامین ها، پپتیدها و هر ماده ای که برای پوست انسان مفید است به اندازه ای کوچک شده باشد که بتواند از سلول های پوست عبور نموده و این سلول ها بتوانند از آن تغذیه کنند و این امکان اصلا در ماسک های خانگی وجود نخواهد داشت. به همین خاطر توصیه می کنیم از ماسک ورقه ای به جای ماسک خانگی استفاده کنید.

آیا ماسک ورقه ای یکبار مصرف می باشد؟

پاسخ، ماسک ورقه ای یکبار مصرف بوده و تنها یک بار می توان از آن استفاده کرد.

در هفته چند بار باید از ماسک ورقه ای استفاده کنیم؟

پاسخ، در هفته می توان دو تا سه بار یا یک روز در میان از ماسک ورقه ای استفاده نمود و حداقل استفاده از آن هفته ای یک بار است.

زمان حداقل و حداکثر استفاده از ماسک های ورقه ای چگونه است؟

پاسخ، حداقل زمان ماندن روی صورت ۱۰ دقیقه و حداکثر ۳۰ دقیقه خواهد بود.

درباره الهه حسینی

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *