درباره ی اکسیژن تراپی چه می دانید؟

اکسیژن تراپی به معنای استفاده درمانی از اکسیژن برای کمک به آن هایی که درگیر نگهداری سطح اکسیژن مورد نیاز بدن خود هستند. اکسیژن درمانی شیوه ای متداول در مراکز پزشکی است که جهت تامین اکسیژن به خون انجام می شود. اکسیژن ماده ای حیاتی در بافت های بدن است که کاهش آن موجب بروز مشکلات جدی در فرد می شود. استفاده از این شیوه درمانی در بهبود کیفیت زندگی بیماران تنفسی و تسریع در بهبودی پس از جراحی های عمومی و همچنین برای تقویت پوست و مو بسیار موثر است.

مشکلات مربوط به کمبود اکسیژن در مورد مو نیز صدق می‌کند. در صورت مواجه شدن موها با کمبود اکسیژن، مواد مغذی از ساقه مو دریافت نمی‌شود و فرد دچار مشکلاتی ازقبیل ریزش مو می‌شود.

اکسیژن تراپی مو چیست؟

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند تغییر در سبک زندگی، عدم تعادل تغذیه ‌ای، عوامل محیطی، هورمونی، بیماری ها و غیره دچار ریزش مو، شکنندگی، خشکی و مشکلات دیگر مربوط به مو می‌ شوند. در این شرایط، افراد برای درمان موهای خود روش‌ های گوناگونی را امتحان می ‌کنند؛ مانند استفاده از ماسک مو خانگی یا سایر روش های درمانی کلینیکی.

اکسیژن تراپی مو یا اکسیژن درمانی یکی از بهترین روش‌ هایی است که می تواند به درمان مشکلات مو و پوست سرِ ما کمک فراوانی کند. اگر شما هم با مشکلات مختلف مو دست و پنجه نرم می کنید و به دنبال یک راه حل موثر و ایمن می گردید، با ما همراه باشید. ما در این مقاله سعی داریم تا تمامی مزایا و معایب این روش را برای شما عزیزان بررسی کنیم.

برخی از افراد ممکن است که دچار عوارض دکلره مو، رنگ کردن زیاد، اتو کردن، تغییرات فصلی، افزایش آلودگی هوا، تغذیه نامناسب شده و موهایشان ضعیف و شکننده شده باشد. این افراد برای درمان موهای خود علاوه بر ویتامینه مو، پروتئین درمانی و غیره می توانند از اکسیژن تراپی برای درمان خود استفاده کنند. اکسیژن تراپی مو یک درمان جدید می باشد که برای احیای پوست سر و مو استفاده می ‌شود.

مزایای اکسیژن تراپی صورت

اکسیژن درمانی مو بهتر است در سالن ‌های آرایشی و توسط افراد ماهر انجام شود تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری گردد. افراد متخصص ابتدا باید موها را به طور کامل جمع کرده و در یک محفظه قرار دهند. محفظه‌ ای که موها در آن قرار می‌ گیرند، بخار و آب را بر اساس دمای معین به موها می ‌رسانند. داخل این محفظه، گرمای زیادی وجود دارد که این گرما باعث می‌ شود منافذ پوست سر باز شده و مواد مغذی و آب وارد پوست سر و موها شوند.

پس از آن با کمک دستگاه میکرومیست، ساقه و ریشه موها اکسیژن رسانی و آبرسانی می ‌شوند. اکسیژن رسانی و آبرسانی منجر به از بین رفتن باکتری ‌ها و میکروب ‌های روی سر شده و ریشه و ساقه موها را پاکسازی می ‌کنند. به طور کلی می‌ توان گفت که این روش با کمک ویتامین ‌ها، پپتید ها، مواد مغذی و غیره، موها را تقویت کرده، از ریزش مو جلوگیری می ‌کند. همچنین، می ‌تواند بازسازی سلولی را در پوست سر تحریک کرده و موها را احیا کند.

درمان با اکسیژن یا همان اکسیژن تراپی، برای تمام کسانی که موهای خشک، شکننده و وز شده دارند یا اشخاصی که از موخوره و شوره سر رنج می برند بسیار مفید است. این روش درمانی برای اشخاصی که موهای سالمی دارند  نیز مفید است، زیرا اکسیژن تراپی از بروز مشکل و بیماری‌های مختلف مو پیشگیری می‌نماید و سبب تقویت ریشه موها خواهد شد.

فواید و مزایای اکسیژن درمانی موها:

درمان موها از طریق این روش دارای فواید و مزایای زیادی است که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

 • اول، کاهش ریزش مو:

سلول‌ های پاپیلای پوستی در مو مسئولیت رشد مو را بر عهده دارند؛ بنابراین می ‌توان گفت که مهم‌ ترین قسمت فولیکول مو می ‌باشند. سلول ‌های پاپیلای پوستی باید با مویرگ‌ های خونی تماس مستقیم داشته باشند. زیرا این سلول ‌ها به مقدار زیادی مواد مغذی و اکسیژن نیاز دارند. اگر این مواد مغذی و اکسیژن به موها نرسد دچار ریزش می شویم.

اکسیژن تراپی چگونه انجام میشود؟

بهترین راه برای درمان ریزش مو استفاده از دستگاه اکسیژن می ‌باشد تا از طریق آن اکسیژن و مواد مغذی را به میزان کافی به موها برسانیم. همچنین، استفاده از این دستگاه باعث می‌ شود تا موهای جدید شما سالم تر و محکم تر رشد کنند. درحقیقت اکسیژن تراپی مانند مزوتراپی سبب کاهش ریزش مو می‌شود. البته دقت داشته باشید در صورتی که ریزش مو شما کم باشد روش اکسیژن تراپی مؤثر عمل می‌نماید.

 • دوم، از بین رفتن شوره سر:

شوره سر یک مشکل رایج و مزمن پوستی است که به صورت پوسته ‌های سفید در کف سر خود را نشان می دهند. اگر پوست سر شما خشک باشد این شوره ها روی مو و شانه شما می ریزند و جلوه بدی به ظاهر شما می دهند. افرادی که پوست خشکی دارند، دیر به دیر موهای خود را می شویند، و کسانی که پوست چرب و حساسی دارند اغلب اوقات با شوره سر، دست و پنجه نرم می کنند. اما دیگر جای نگرانی نیست؛ چرا که امروزه این مشکل را می‌ توان به راحتی و از طریق درمان با اکسیژن درمان کرد.

در واقع این روش، با رساندن اکسیژن کافی به موها ترشح چربی در پوست را کنترل و به حالت طبیعی باز می‌ گرداند و به مرور زمان منجر به از بین رفتن شوره سر می شود. اکسیژن تراپی  میزان چربی و خشکی پوست سر را تنظیم و نرمال می‌کند و همچنین باعث حفظ سلامت مو خواهد شد.

 • سوم، احیای موهای آسیب دیده و ضعیف:

از آن جا که مو حاوی سلول است و تک تک سلول‌ ها برای زندگی به اکسیژن نیاز دارند، بنابراین برای سالم ماندن و زنده ماندن باید به میزان کافی اکسیژن دریافت کنند. در صورتی که اکسیژن به میزان کافی وجود داشته باشد، موها جوان‌ تر شده و سلول ‌های مرده و یا فرسوده احیا می ‌شوند. در غیر این صورت، به مرور ضعیف و شکننده می شوند.

با اکسیژن تراپی پوست سر پاکسازی شده و موهای آسیب دیده و ضعیف احیا می شوند. علاوه بر این، مو هایی که مجدد رشد می ‌کنند دیگر ضعیف نبوده و قوی ‌تر و ضخیم ‌تر از قبل خواهند بود.

 • چهارم، رویش مجدد موها:

علاوه بر جلوگیری از ریزش مو و احیای موهای ضعیف، اکسیژن درمانی باعث رویش مجدد مو می شود. در واقع این درمان منحصر به فرد، باعث می ‌شود گردش خون در پوست سر افزایش یافته و متابولیسم سالم تقویت شده و موها مجدد رشد کنند. علاوه بر رشد مجدد موها، سلول‌ های مو نیز زنده شده و ساختار موها با فولیکول ‌های ضخیم‌ تر و قوی ‌تر تقویت می شوند.

این را در نظر بگیرید که نتایج تنها در صورتی حاصل می ‌شوند که ریزش مو خیلی پیشرفته نکرده باشد. در غیر این صورت، این روش بی فایده است و موها مجدد رشد نخواهند کرد.

علاوه بر موارد نام برده، اکسیژن درمانی مو مزایای دیگری نیز دارد که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می ‌باشند:

 • _به افزایش سطح رطوبت پوست سر کمک فراونی می‌کند.
 • _به از بین بردن خارش سر کمک می ‌کند.
 • _به موها درخشندگی، حجم و حالت ارتجاعی می ‌بخشد.
 • _به افزایش گردش خون در پوست سر کمک می‌ کند.
 • _فولیکول ‌های خشک و کم آب مو را هدف قرار می‌ دهد و باعث بهبود وضعیت موها می‌ شود.
 • _موها را حالت پذیر تر کرده و شانه زدن آن‌ها را راحت‌ تر می ‌کند.
 • _قارچ ‌های موجود در مو و پوست سر را از بین برده و در نتیجه منجر به جلوگیری از ریزش مو شود.
 • _پوست سر نیز از این طریق درمان شده و بهبود می ‌یابد. در واقع با اکسیژن تراپی مو پوست سر نیز تغذیه و هیدراته شده و از بروز مشکلاتی مانند خشکی، سوزش، شوره سر و غیره جلوگیری می ‌شود.

معایب اکسیژن درمانی مو چیست؟

با وجود مزایای آن، اکسیژن درمانی دارای معایب و ضرر هایی نیز می ‌باشد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم:

 • اول، مناسب نبودن اکسیژن درمانی برای همه افراد.
 • دوم، اکسیژن درمانی به دلایل پزشکی در بیمارانی که دارای مشکلات قلبی یا آنژین صدری، فشار خون بالا، صرع، مشکلات تنفسی، عفونت ‌ها، مشکلات کلیوی یا سرطان می ‌باشند، توصیه نمی ‌شود.
 • سوم، همچنین، این فرایند برای بانوانی که باردار هستند نیز توصیه نمی ‌شود. بنابراین، بسیار مهم است که قبل از شروع درمان، با پزشک خود درباره بیماری هایتان صحبت کنید.
 • چهارم، ایجاد مشکلات پوستی.

معایب اکسیژن تراپی

یکی از عوارض اکسیژن تراپی مو این است که در صورت داشتن پوستی حساس، ممکن است که پوست به طور موقت قرمز شود. اما جای نگرانی نیست؛ چرا که این قرمزی بعد از چند ساعت به طور کامل از بین می ‌رود. همچنین، ممکن است که پوست پس از درمان متورم شود که امری طبیعی است؛ زیرا این تورم به دلیل فشار بالای جریان اکسیژن به وجود می‌آید و همانند قرمزی، پس از چند ساعت کامل از بین می ‌رود.

علاوه بر تورم و قرمز شدن، ممکن است که پوست نسبت به سرم‌ ها واکنش آلرژیک نشان دهد که در این صورت، باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

 • پنجم، دائمی نبودن اثر درمان:

افراد طی چندین جلسه اکسیژن درمانی مشکلات موهای خود را از بین می ‌برند. اما ممکن است بعد از گذشت مدتی دوباره موهایشان دچار مشکل شود. بنابراین، اگر قصد دارید این روش درمانی را امتحان کنید، باید بدانید که نتایج آن دائمی نیست و ممکن است نیاز باشد دوباره مراحل درمان را تکرار کنید. اکسیژن درمانی مو تأثیری شبیه ماسک‌های خانگی دارد ولی ماندگارتر است. اگر می‌خواهید تأثیر خوبی از اکسیژن تراپی مو بگیرید باید در فواصل زمانی مشخص درمان را تکرار نمایید تا نتیجه دلخواهتان حاصل شود.

 • ششم، طولانی بودن روند درمان:

نخستین عیب این روش درمانی این است که برای بهبودی کامل به چندین جلسه درمانی نیاز دارید. به طور مثال برای درمان ریزش مو باید تقریبا یک سال به طور مداوم درمان را ادامه دهید تا به نتیجه مورد نظر دست پیدا کنید. علاوه بر این، مدت زمان درمان موها به عوامل مختلفی همچون مشکلات مو، ویژگی ‌های بیمار و سایر عوامل بستگی دارد.

لازم به ذکر است که این فرایند با مراقبت ‌هایی که در منزل می‌ شود تکمیل می شود. به بیان دیگر می ‌توان گفت که پس از اتمام جلسه، باید از موها به شدت مراقبت کنید تا نتیجه خوبی حاصل شود؛ در غیر این صورت، اکسیژن درمانی بی‌ فایده خواهد بود.

نکات مهم قبل و بعد از اکسیژن تراپی مو:

اگر قصد دارید مشکلات مو و پوست سر خود را از این طریق برطرف کنید، باید نکات زیر را قبل و بعد از درمان رعایت کنید:

 • _پیش از شروع فرایند، سطح پوست باید کاملا تمیز و پاک باشد.
 • _بهتر است تا این فرایند را در سالن‌ های آرایشی انجام دهید؛ زیرا این روش بر خلاف کراتینه مو به ابزارهای خاصی نیاز دارد.
 •  این روش درمانی را همه افراد در هر سنی می‌ توانند انجام دهند. البته، در صورتی که مشکلاتی همچون فشار خون، صرع، عفونت و غیره، را نداشته باشند.
 • _اکسیژن تراپی را می ‌توان هر ماه انجام داد.
 • _مدت زمان انجام این فرایند، سی دقیقه الی یک ساعت می ‌باشد.
 • _بهتر است که بعد از اتمام درمان از سرم حاوی هیالورونیک اسید استفاده کنید.

روش‌های اکسیژن تراپی مو در خانه:

بهتر است اکسیژن تراپی در سالن‌های آرایشی انجام شود اما شما می‌توانید برای صرف هزینه کمتر از مواد مفید و مغذی که در خانه دارید استفاده کرده و موهای خود را تقویت نمایید. قبل از انجام هر کار ابتدا موهای خود را خوب بشویید تا آلودگی و چربی نداشته باشد. سپس به روش گفته شده، هرکدام از موادی که در ادامه معرفی می‌نماییم را استفاده نمایید.

 • روغن نارگیل

روغن نارگیل سرشار از خاصیت است و قدرت آبرسانی و تغذیه بسیار بالایی دارد. این روغن حاوی ویتامین‌های A, B, E است که سبب تحریک تولید کلاژن در ریشه مو می‌شود. جهت استفاده، مقداری از این روغن را گرم نمایید و روی پوست سر و موها بریزید و برای چند دقیقه ماساژ دهید تا روغن جذب مو و پوست سر شود.

 • آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا رطوبت‌رسان و آب‌رسان فوق‌العاده مو محسوب می‌شود. این گیاه ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب و مواد مغذی فراوانی دارد که سبب تقویت مو می‌گردد. برای استفاده از این ماسک مو فوق‌العاده یک برش طولی به برگ آلوئه‌ورا بدهید و ژل درون آن را با قاشق جدا کنید، سپس مو و ریشه مو را با این ژل ماساژ دهید.

 • روغن زیتون و عسل

روغن زیتون و عسل خاصیت مرطوب کنندگی بالایی دارند. برای استفاده، 2 تا 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون را گرم کرده سپس با 1 تا 2 قاشق عسل مخلوط نمایید؛ مخلوط حاصل را روی سر و موها به خوبی ماساژ دهید تا جذب پوست شود.

اکسیژن تراپی صورت چیست؟

این روش درمانی برای تغذیه پوست و رشد کلاژن طراحی شده است. دستگاهی که در این روش استفاده می ‌شود، می ‌تواند مولکول های اکسیژن غلیظ شده را به داخل اپیدرم یعنی لایه خارجی پوست تزریق کند. اکسیژنی که در این روش به صورت و گردن شما تزریق می ‌شود با ویتامین ها، مواد معدنی، مواد مغذی ضروری و عصاره های گیاهی القا شده است.

اکسیژن تراپی صورت عملی است که به طور معمول توسط متخصصین زیبایی در سالن های ماساژ و زیبایی انجام می‌ شود. این یک روش “غیر پزشکی” است، چرا که چیزی به بدن تزریق نمی ‌شود و هیچ ماده شیمیایی در آن استفاده نمی‌ شود.

مراحل انجام اکسیژن تراپی پوست صورت:

برای انجام این روش مراقبتی پوست لازم است تا ابتدا پوست صورت خود را به خوبی شسته و تمیز نمایید تا هرگونه آلودگی و مواد آرایشی روی پوست قرار دارد از بین برود.  این روش به صورت کلی دارای سه مرحله مهم است:

 • اول، استفاده از نور:

در این مرحله، برای اینکه اکسیژن وارد پوست شود، از نور دستگاه استفاده می شود. به این صورت که به کمک یک لوله باریک و با استفاده از نور، جریان فشرده شده اکسیژن به پوست منتقل می‌شود. این دستگاه به آرامی روی پوست حرکت کرده و با کاهش استرس به آرامش فرد کمک می‌نماید.

 • دوم، تزریق سرم:

مرحله دوم اکسیژن تراپی، به تزریق سرم مربوط می باشد. لازم است تا در این مرحله، سرم حاوی هیالورونیک و آنتی اکسیدان های ضروری به پوست تزریق شود. این مواد باعث منسجم شدن، از بین رفتن چین و چروک، درخشندگی و سفت شدن پوست می شوند. این مرحله از مهمترین مراحل اکسیژن تراپی محسوب می‌شود.

 • سوم، ماساژ صورت:

این قسمت عموما بعد از تزریق صورت انجام می شود. ماساژ صورت می بایست با کرم های نرم کننده و لوسیون های مرتبط انجام شود تا جریان خون را در زیر پوست افزایش دهد. با این کار پوست تحریک شده و مواد مغذی به سلول های مختلف پوست می رسند. این کار سبب می‌شود اثر اکسیژن تراپی مدت زمان بیشتری روی پوست باقی بماند.

مزایای اکسیژن تراپی

باید در نظر داشت که امروزه از این روش برای جوانسازی پوست استفاده می شود اما به دلیل هزینه آن اکثرا طرفداران کمی برای آن مشاهده می شود.

اکسیژن درمانی پوست چقدر طول می ‌کشد؟

مدت زمان هر جلسه درمان بسته به دستگاهی که استفاده می ‌کنید، متفاوت است. اما می ‌توانید انتظار داشته باشید که هر جلسه حدودا بین سی دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.

مزایای استفاده از روش اکسیژن تراپی:

علاوه بر اینکه اکسیژن تراپی می تواند پوست را جوان و شفاف نماید، دارای مزایای دیگری است که در زیر به آن پرداخته شده است:

 • اول، پوست هیدراته می ‌شود:

امروزه مشکل دهیدراته شدن پوست و خشکی آن، یک چالش بزرگ برای افراد می باشد. با اکسیژن تراپی شما قادر خواهید بود تا اکسیژن و رطوبت مورد نیاز پوست را فراهم کرده و از کشیدگی و خشکی آن جلوگیری کنید. با اکسیژن تراپی شما قادر خواهید بود تا میزان PH پوست را تنظیم کنید و از آن در مقابل اشعه های خورشید، محافظت نمایید.

 • دوم، آلودگی و سم های پوست دفع می شود:

همانگونه که توضیح داده شد، در این روش، همراه با اکسیژن، مواد معدنی و ویتامین های دیگری نیز به بدن تزریق می شوند. این مواد آلودگی ها را از بین برده و به ترمیم و بازسازی سلول ها کمک شایانی می نماید.

 • سوم، میزان کلاژن سازی را افزایش می دهد:

کلاژن یک پروتئین است که موجب استحکام سلول ها می شود. زمانی که میزان این پروتئین در بدن کاهش یابد، باعث شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک می شود. عموما با افزایش سن تولید این پروتئین در بدن کاهش می یابد. اکسیژن تراپی می تواند سلول ها را تحریک کرده تا مجدد این پروتئین را در بدن تولید نماید.

 • چهارم، موجب درخشندگی و صافی پوست می شود:

زمانی که لایه های مرده و ناخالصی ها از روی پوست حذف شوند، ظاهر صورت بسیار شفاف و درخشان خواهد بود. از این رو به کمک اکسیژن تراپی می تواند منافذ بسته پوست را باز کرده و لایه های مرده را از بین آن ها خارج کرد. با این کار طراوت و شادابی به پوست باز می گردد.

 • پنجم، آکنه را درمان می کند:

هنگامی که سلول های پوست گرفتگی داشته باشند ، گرد و غبار و روغن در آن ها به دام افتاده و منافذ پوست بزرگ و بزرگ تر می ‎شوند که به آن آکنه می‎ گویند . اکسیژن تراپی صورت به کوچک شدن منافذ پوست کمک کرده و نمی ‎گذارد در آن ها گرد و غبار و خاک جمع شود و در نتیجه پوست صورت، مدت بیشتری درخشان می‎ ماند و از ایجاد جوش، آکنه و زخم جلوگیری می ‎کند.

 • ششم، در این روش، دوره نقاهت وجود ندارد:

معمولا در سایر روش های درمانی پوست، شخص باید یک دوره نقاهت را طی کند اما در این روش دوره نقاهتی وجود نداشته و شخص می ‎تواند بلافاصله پس از اکسیژن تراپی صورت خود از کرم ، لوسیون و مواد آرایشی روی پوست خود استفاده کند.

 • هفتم، نتیجه این روش درمانی، بلافاصله بعد از عمل اکسیژن رسانی قابل مشاهده خواهد بود:

بلافاصله بعد از انجام اکسیژن تراپی صورت می‎ توانید نتیجه حاصل از آن را ببینید. اکسیژن تراپی برای درمان آکنه ، چین و چروک و لک های پوستی بسیار مناسب است و باعث جوانی و درخشان شدن پوست صورت می ‎شود.

ترکیبات مورد استفاده در اکسیژن تراپی صورت چیست؟

 • ترکیبات شفاف کننده پوست
 • هیالورونیک اسید
 • ویتامین‌ها
 • آنتی اکسیدانت‌ها
 • هورمون‌های پپتاید
 • ترکیبات گیاهی
 • ترکیبات کاهش حساسیت نسبت به مواد تزریقی دراکسیژن تراپی صورت

عوارض جانبی استفاده از اکسیژن تراپی صورت:

 • پوست صورت در افرادی که دارای پوست حساسی هستند، به صورت موقت قرمز می‌شود. این مشکل 1 الی 2 ساعت بعد از اتمام درمان از بین می‌رود.
 • گاهی در نواحی پاکسازی شده، حالت پف یا بادکرده‌گی مشاهده می‌شود. این مشکل نیز 1 الی 2 ساعت بعد از اکسیژن تراپی کاملا برطرف می‌شود.
 • آلرژی به مواد موجود در سرم‌های تقویتی از دیگر عوارض این درمان است. درصورت استفاده از سرم‌های حساسیت‌زا در حین درمان، بلافاصله پوست به صورت قرمزی یا التهاب خفیف واکنش نشان می‌دهد. این عارضه نیز بعد از گذشت چند ساعت از اتمام درمان از بین می‌رود.

هزینه اکسیژن تراپی صورت:

باتوجه به نیاز پوست صورت افراد، هزینه درمان متغییر است. تعداد جلسات مورد نیاز و هزینه درمان بعد از یک جلسه مشاوره مشخص می‌گردد.

روش‌های اکسیژن تراپی صورت در خانه:

اکسیژن تراپی روش درمانی است که به شیوه خانگی هم قابل اجراست. برخی افراد به دلیل هزینه بالا این درمان ترجیح می‌دهند شیوه خانگی را تجربه کنند. در ادامه دو روش اکسیژن تراپی در خانه را به شما معرفی می‌نماییم.

ماسک صورت ترکیبی پودر بادام، جو دوسر و خاک رس بنتونایت

مواد لازم:

 • 5 قاشق غذا خوری پودر بادام
 • 2 قطره پراکساید هیدروژن
 • 1/5 قاشق غذاخوری خاک رس بنتونایت
 • 4 قاشق غذاخوری آب برای تهیه خمیر
 • 1/8 پیمانه جودوسر

طرز تهیه:

ابتدا با کمک مخلوط کن تمام مواد را غیر از پراکساید هیدروژن با یکدیگر مخلوط نمایید. وقتی مواد به صورت خمیر درآمد پراکساید هیدروژن را اضافه نمایید. مخلوط به دست آمده را روی پوست صورت بمالید و به مدت 30 دقیقه صبر کنید و سپس بشویید. بعد از اتمام کار  روی پوست صورت کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

ماسک صورت ترکیبی پودر بادام، جو دوسر و خاک رس

مواد لازم:

 • 1 قاشق غذاخوری پودر بادام
 • 3 قاشق غذاخوری آب
 • 1/8پیمانه جو دوسر
 • 2 قطره پراکساید هیدروژن
 • 1 قاشق غذاخوری خاک رس Fuller’s Earth

طرز تهیه:

تمام مواد بالا غیر از پراکساید هیدروژن را با کمک مخلوط کن، مخلوط نمایید. سپس پراکساید هیدروژن را اضافه کرده خمیر به دست آمده را روی پوست بمالید و 20 دقیقه صبر کنید . بعد از شستشو و خشک کردن روی پوستتان از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

سخن پایانی

اکسیژن تراپی یک روش درمانی کاملا ساده با فواید درمانی بسیاری برای پوست و مو است. جهت بدست آوردن یک نتیجه ایده‌آل در اکسیژن تراپی مو و صورت باید حوصله و زمان کافی صرف کنید. این روش برخلاف روش‌های دیگر در یک جلسه نتیجه مطلوبی نمی‌دهد و برای داشتن موهایی نرم و سلامت یا پوستی شاداب و جوان باید جلسات متعدد درمان را پشت‌ سر بگذارید.

درباره الهه حسینی

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *